Red Bull Amaphiko Connect etkinliği yapıldı

0

Red Bull Amaphiko Connect tarafından 2-3 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen, Red Bull Amaphiko Connect etkinliğinde, 25 sosyal girişimci eğitim, eğlence ve ilham dolu bir hafta sonu geçirdi.

Sosyal girişim ve girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan Red Bull AmaphikoRed Bull Amaphiko Connect‘e yapılan başvurular arasından seçilen 25 sosyal girişimci ile ilham dolu bir hafta sonu geçirdi. Pek çok ünlü ismin ve sosyal girişimcinin katıldığı bu etkinlikte, katılımcılar konuşmacıların deneyimlerini dinlerken eğlenceli saatler de geçirdiler.

Düzenlenen Red Bull Amaphiko Connect etkinliğinde, gazeteci Serdar Kuzuloğlu’ndan, oyuncu Mert Fırat‘a, Galata Business Angel kurucularından Ata Uzunhasan’dan sosyal bir girişimci olan Bathabile Mpofu’ya kadar birçok konuşmacı sosyal girişimciler ile buluştu.

Red Bull Amaphiko Connect etkinliği ile eğitici ve eğleceli bir haftasonu

Red Bull Amaphiko Connect başvurları arasından seçilen 25 sosyal girişimci ve konuk katılımcılar ile iki gün boyunca süren etkinlikte, sosyal girişimcilerin kendilerini geliştirebilecekleri, içerik pazarlaması, hikayeleştirme sanatı, finansman yolları, yasallaşma ve yapılaşma gibi eğitimler yapıldı.

İhtiyaç Haritası’nın kurucu ortaklarından olan Mert Fırat da sosyal girişimcilere deneyimlerinden bahsetti. Gazeteci ve teknoloji yazarı olan Serdar Kuzuoğlu ise, fark yaratma yöntemlerinden, insanların düştüğü tuzaklardan ve fırsatları yakalama yöntemlerinden bahsederken sosyal girişimcilere en önem vermeleri gereken şeyin “optimizasyon” olması gerektiğini hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.