Öğrenciler yardıma muhtaç bireyler için yardım kolisi hazırladı

0

Atakum’da bulunan Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanılan kıyafet ve ayakkabılar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Atakum Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile yardıma ihtiyacı olan kişiler için yüzlerce kıyafet ve ayakkabı toplandı. Öğrenciler tarafından toplanan kıyafet ve ayakkabılar, Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı Mağazasına teslim edildi.

Atakum Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan eşyalar, öğrenciler aracılığıyla Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı Mağazasına getirildi. Yardım kolilerini teslim alan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise, “Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı Projemiz ilk günden itibaren bir kartopu gibi büyüyerek ilçemiz sınırlarını aşan bir yardım hareketine dönüştü. Bunda en büyük etken de Atakumlu hemşehrilerimizin bu projeyi sahiplenerek destekleriyle hayır çarşısı mağazalarımızı yaşatması oldu. Bugün gençlerimizin bize teslim ettiği bu 300 parça kıyafet ve ayakkabı, yarın yardıma ihtiyacı olan yaşıtlarına teslim edilecek. Gençlerimizin bu duyarlılığı herkese örnek olmalı. Destekleri için öğrencilerimize, veli ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hayır Çarşı ile yardıma muhtaç insanlara yardım göndermeyi amaçlayan projeye, birçok öğrenci ve veli de destek oldu. Öğrencilerin ve velilerin katılımlarından dolayı teşekkür ettiğini ifade eden Bahçeşehir Koleji Tarih Öğretmeni Murat Külünk, “Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı öncülüğünde hayata geçirilen Hayır Çarşısı Projesi, sosyal sorumluluk anlamında örnek bir proje. Bu yardım hareketine öğrencilerimizle birlikte destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Velilerimizin de destek verdiği bu sosyal sorumluluk projesiyle öğrencilerimiz, yardıma muhtaç olan yaşıtlarına kardeş eli uzatmış oldular” diyerek düşüncelerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.