Kreşteki öğrencilerden engelli bireylere destek kermesi

0

Yozgat ilçesinde engelliler için düzenlenen kermesin geliri ile bir engelli birey için tekerlekli sandalye alınmayı amaçlanıyor.

Yozgat‘ta engelli bireylere yardım amacıyla bir kermes düzenlendi. Kreşteki öğrencilerin de destekleriyle düzenlenen kermesin geliri, bir engelli bireye tekerlekli sandalye almak için kullanılacak.

Engelli bireyler için düzenlenen kermes, ilk olarak kreş yönetiminin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Ailelerin ve öğrencilerin destekleriyle düzenlenen kermeste, ebeveynlerin evde hazırladıkları yiyeceklerin satışı sayesinde gerçekleştirildi. Bir gün sürecek olan bu kermeste toplanan gelir, bir engelli birey için tekerlekli sandalye alınması için kullanılacak.

Engelliler Haftası’nda düzenlenen bu kermesin birçok okula örnek olmasını da dile getiren  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, Kreş ve gündüz bakım evimizin, engelliler haftası münasebetiyle böyle bir farkındalık çalışması düşünmeleri hoşumuza gitti. Tüm idarecilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki yardımla bir engelli bireyimize tekerlekli sandalye kazandıracağız ve onların sosyal hayata daha da rahat tutunmalarını sağlayacağız” ifadelerinde bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve Farkındalık Haftası sebebiyle düzenlenen, küçük yaştaki çocuklarda sosyal bir farkındalık yaratmanın yanı sıra, yardımlaşmayı da amaçlayan bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde, ihtiyacı olan bir engelli birey tekerlekli sandalye sahibi olabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.