KKTC’de 3 bin çoçuğa dokunan sosyal sorumluluk projesi

0

“Yavru Vatan” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), elektrik enerjisi konusunda farkındalığı artıran sosyal sorumluluk projesinde ulaşılan başarıyla adından söz ettiriyor.

KKTC’de Kasım 2017 itibarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) tarafından start’ı verilen “Enerjik Çocuk Sosyal Sorumluluk Projesi” ile şimdiye kadar 35 ilkokulda 3 bini aşkın çocuğa ulaşıldığı kaydedildi.

Elektrik üretimi hakkında çocukların bilgilendirildiği projede öğrencilere enerji tasarrufu konusunda uzman isimler tarafından çeşitli bilgiler aktarılıyor. Dolayısıyla Enerjik Çocuk Sosyal Sorumluluk Projesi, farkındalığın artırılması, gelecek nesillerin daha aile ve ülke ekonomisine katkısı, daha az karbon salınımı gibi potansiyel etkileri ile dikkat çeken bir sosyal sorumluluk projesi maiyeti kazanıyor.

Hem eğlence hem bilgi

“El ele veriyoruz, enerjimizi daha verimli kullanıyoruz” sloganıyla okullara ulaşan sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklar ‘Ada’ isimli maskot ile tanışıyor, keyifli zaman geçirerek enerji tasarrufuna ilişkin bilgiler ediniyorlar.

Proje hız kesmiyor…

Başarılı sosyal sorumluluk projesinin ülke genelinde daha fazla çocuğa ulaşılacak şekilde hız kesmeden devam edeceği bilgisi paylaşılıyor.

NOT: Görsel temsilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.