İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu

0

İbrahim Bodur’un anısını yaşatmak için düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu.

Geçen yıl hayatını kaybeden, toplum için birçok sosyal projenin hayata geçmesinde önemli bir rol oynayan İbrahim Bodur’un anısını yaşatabilmek adına bu yıl ilk defa İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik ödül töreni düzenlendi.

Kale Grubu kurucusu İbrahim Bodur’un kızı ve aynı zamanda, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) olan Zeynep Bodur Okyay, bu sene ilkini hayata geçirdikleri İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri‘ni,  babasının anısını yaşatmak amacıyla ve sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek adına, ilerleyen yıllarda da sürdüreceklerini belirtti.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik ödül töreni 13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti. Törende konuşma yapan Zeynep Bodur Okyay, “Bundan 60 sene evvel, sosyal girişimcilik nedir henüz telaffuz dahi edilmezken, bir ideal uğruna yola çıkarak imkansızı başarmış, önce insan diyerek sosyal doku ile uyumlu özgün bir kalkınma modeline ve sürdürülebilir başarıya imza atmış, sadece hayatları ve bir şehrin çehresini değiştirmekle kalmamış, Türkiye’nin gelişimine ciddi katkı sağlamış öncü sosyal girişimcilerden İbrahim Bodur’u saygıyla ve minnetle anıyoruz. Babamdan aldığım en büyük mirasın, onun değerleri olduğunu düşünüyorum. Onun hayata bakışı, yerel değerleri küresel vizyonuyla harmanlaması, sosyal dokuyu öncelikli kılan, insanların gelişimine imkan tanıyan yönetim anlayışı, sanayiyi insanların hayatına getirip bölgesel kalkınmayı teşvik eden girişimciliği, benim için en büyük miras. Ve biz buna sahip çıkmaya çalışıyoruz. Çünkü babamın dediği gibi, hayatın esas gayesi insanın huzur ve mutluluğudur. Sanayileşme de, iktisadi kalkınma da bireyin ve toplumun mutluluğuna hizmet etmelidir.” ifadelerinde bulundu.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri kazananları açıklandı

Kale Grubu Kurucusu ve geçen sene hayatını kaybetmiş olan İbrahim bodur anısına düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nin birincisi ve 50 bin liralık para ödülünün sahibi otizmli çocuklar için ücretsiz eğitim hizmeti sağlayan Otsimo girişimiyle Hasan Zafer Elcik oldu.

İkincilik ödülünü ve 40 bin lira para ödülünün sahibi olan Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) projesi ile Mine Ekici, 30 bin liralık para ödülüyle üçüncü olmaya hak kazanan ise, Yuvarla girişimi ile Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.