Gelecek Daha Net Platformu ile kariyer planı

0

Gelecek Daha Net, gençleri profesyonellerle, profesyonelleri de geleceğin çalışanları ile buluşturan bir platform. Aynı zamanda Gençlerin bilinçlenerek, meslek hayatlarını şekillendirirken sektörde çalışan kişilerden yardım almaları adına kurulan sosyal bir oluşum.

Serra Titiz‘in kurmuş olduğu Gelecek Daha Net Platformu, genç yaşta kariyer planı yapmakta zorluk çeken kişilerin, profesyonellerden destek alarak bu zorlu süreci daha da kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Türkiye’nin uzak noktalarındaki gençler ile çeşitli firmalarda çalışan gönüllü mentorlerin görüşmesine olanak tanıyan Gelecek Daha Net Platformu aynı zamanda genç işsizlik oranını da düşürmeyi planlıyor.

Bu platform, gençlerin kişisel gelişimini sağlayan ve iş hayatlarında kullanabilecekleri ücretsiz eğitimler de sunmaktadır. Ayrıca bir çok üniversite ve şirketlere giderek gönüllü danışman sayısını da arttırmaktadırlar.

Mentorler ve gençler nasıl görüşebilmektedir?

Gelecek Daha Net platformunun websitesine girerek kayıt olduğunuzda, size uygun bir mentor ile eşleşiyorsunuz. Daha sonrasında eşleştiğiniz mentor ile online olarak 1 saat boyunca konuşabiliyor, sorularınızı sorup, iş hayatı hakkında bir çok bilgi edinebiliyorsunuz. Platformun amacı farklı konumlardaki kişileri bir araya getirerek bilgi paylaşımını gerçekleştirmek ve bu paylaşımların gençlerin kariyerleri için faydalı hale getirmektir.

Bunun yanı sıra gençler üniversitelerde düzenlenen etkinliklere katılarak, seçmek istedikleri bölümler hakkında bilgi edinebiliyor. Ayrıca gençler, platformda bulunan meslek videolarından faydalanarak kariyer planlarını çizebiliyorlar.

Bu platform aracılığıyla iş hayatına atılmış gençler, daha sonrasında platformda gönüllü mentorluk yaparak henüz kariyer planı çizmemiz kişilere yardımcı olabiliyorlar. Platform daha çok kişiye ulaşabilmeleri için bu gibi gönüllü mentorlara ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Siz de bir gencin hayatında ufak da olsa bir değişimde bulunmak istiyorsanız gelecekdahanet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.