Geleceği gençler şekillendirecek

0

Bir grup üniversite öğrencisinin bir araya gelmesiyle oluşan 1 genç 1 gelecek sosyal girişimi, gelecek kaygısı çeken bir çok öğrenciye danışmanlık yaparak onlara yol gösteriyor.

Nisan 2015’te bir grup üniversite öğrencisinin bir araya gelmesiyle oluşan 1 Genç 1 Gelecek girişimi, lisede okuyan bir çok öğrenciye ulaşarak onlara seçimleri konusunda yardımcı olabilmeyi amaçlıyor. Herkesin bir dönem yaşamış olduğu gelecek kaygısı, 1 Genç 1 Gelecek ekibinin çeşitli süreçlerden geçirerek oluşturmuş oldukları eğitmenler ile aşılmaya çalışıyor.

Eğitmenler kodlamadan, girişime, ekonomiden, psikolojiye kadar bir çok farklı konuda lise öğrencilerine günlük hayatlarında kullanabilecekleri bilgiler vermektedir. Bunun yanı sıra üniversiteye hazırlık konusunda da eğitim verdikleri atölyeler bulunmaktadır.

Derslerde çeşitli makaleler, filmler ve kitaplar incelenerek öğrencilerin her gün tanık oldukları ezbere yönelik eğitim kavramından uzaklaşılarak onları düşünmeye sevk etmek amaçlanmaktadır.

Girişimin bir de Paragon adında bir etkinliği de bulunmakta. Bu etkinlik 16-23 yaş aralığındaki, spor, sanat, girişimcilik, tasarım, sosyal sorumluluk gibi çeşitli alanlarda fark yaratmış olan gençleri yaşıtları ile bir araya getirerek “genç yaşta nasıl başarılı olunur?” konusunda öğrencileri cesaretlendirmek amacıyla yapılmaktadır.

Genelde hafta sonları yapılan atölyelerde bir çok konuda eğitim sunan 1 Genç 1 Gelecek ekibi, daha fazla gence ulaşarak hayatlarındaki önemli dönemlerden biri olan bu süreçte onların yanlarında olabilmek amacıyla canla başla çalışıyorlar. Siz de etrafınızdaki lise çağındaki gençleri böyle bir girişimin varlığı hakkında haberdar etmek istiyorsanız 1 Genç 1 Gelecek sayfasını inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.