Elektrik Yangınlarından ve Hasarlarından Korunma Derneği okullara Trimbox yerleştirecek

0

Elektrik Yangınlarından ve Hasarlarından Korunma Derneği (ELYAK) ile Bursa Valiliği arasında gerçekleşen iş birliği sonucunda, belirlenen okullara Trimbox cihazı yerleştirilecek.

Geçen yıllarda yurtlarda yaşanan, elektrik ve diğer sebeplerden kaynaklı yangınlarda birçok çocuk ve genç hayatını yitirdi. Elektrik Yangınlarından ve Hasarlarından Korunma Derneği ve Bursa Valiliği’nin ortak çalışmasıyla birlikte, valilik tarafından belirlenen okullara Trimbox cihazı yerleştirilerek bu gibi faciaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Valilik ve dernek tarafından imzalanan iş protokolü kapsamında, belirlenen 50 eğitim kurumuna Trimbox cihazı yerleştirilecek. ELYAK Yönetim Kurulu Başkanı olan Evren Yurttaş, elektrik kaynaklı yangınların önüne geçebilmek ve bu konu hakkında farkındalık yaratabilecek projeler üretmek amacıyla bu derneği açtıklarını belirtti.

Aşırı gerilimli elektrik hasarları ciddi yangınlara sebebiyet verebiliyor. Elektrik kaynaklı yangınların önüne geçmek için kurulmuş olan ELYAK Yönetim Kurulu Başkanı olan Evren Yurttaş, “Sorumluluk bilinciyle böyle bir oluşumun öncüsü olduk. Konusunda uzman kişilerden oluşan bir yönetimimiz var. Yeni bir dernek olmamıza rağmen çalışmalara hızlı başladık. İnşallah da böyle devam eder.” ifadelerinde bulundu.

Artan yangınların önüne geçebilmek adına “Bir sosyal sorumluluk projesiyle elektrik kaynaklı çıkan yangınlara dikkati çekmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda Bursa Valiliği ile yapılacak protokol çerçevesinde, yurt ya da okul olmak üzere 50 eğitim kurumuna, bu tür yangınların önüne geçen ‘Trimbox‘ cihazı armağan edebiliriz.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.