E-Bursum’un kurucusu Harvard’a gidiyor

0

E-Bursum’un kurucusu Mesut Keskin, Harvard ve MIT’nin liderlik eğitimi verdiği Innovation Generation programına seçildi.

Türkiye’deki manuel burs sistemini dijitale taşıyan ve bunu yaparken burs sistemini daha şeffaf, demokratik, ulaşılabilir ve eşitlikçi yapmayı hedefleyen bir sosyal girişim olan E-Bursum’un kurucusu Mesut Keskin, Harvard ve MIT’nin liderlik eğitimi verdiği Innovation Gen programına Türkiye’den kabul edilen 3 kişiden biri olarak seçildi. 26 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Boston’da gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılar, önemli politik ve iş dünyası liderleriyle tanışma imkanı bulacak.

The Innovation Generation nedir ?

Eski adıyla The Generational Ambassadors Program olan The Innovation Generation, Mısır, İsrail ve Türkiye gibi, Orta doğu bölgesinde gelişmekte olan liderleri teşvik etmek için tasarlanan bir Richardson’s Center for Global Engagement girişimidir.

Her üç ülkede de gösterildiği gibi genç vatandaşlar, özgürlük ve kendini ifade etme arzusunu, gelecek için ekonomik refah ve umutları sağlayacak bir siyasi ve sosyal koşul talebi paylaşıyorlar. İsrail sosyal adalet protestosunun ve Mısır’daki 25 Ocak Devrimi’nin olaylarından esinlenen program, 2012 boyunca Richardson Center’da tasarlandı ve inkübe edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.