Dünyanın ilk ve tek hayal platformu Dreamstalk ile tanışın

0

İlkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiren Dreamstalk, sahip olduğu anafikir açısından son derece ilgi çekici bir sosyal girişim.

2013 yılında Semih Yalman tarafından kurulan Dreamstalk, belki de tüm dünyadaki en ilginç sosyal girişimlerden biri. İşleyişi farklı şehirlerde düzenlenen etkinliklerde ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin hayallerini anlattıkları bir platform sunulması, ardından hayallerin gerçekleştirilme bütçesine yönelik fonlamaya açılması şeklinde özetlenebilir.

Hayalleri gerçekleştirmek oldukça kolay; İlgili web sitesinde birkaç cümleyle hayallerin ifade edildiği bir liste mevcut, buradan hayal tick’leniyor ve Dreamstalk ekibiyle iletişime geçiliyor, devam eden süreçte gerekli bütçe banka hesabına yatırılıyor ve hayal gerçekleştiriliyor.

Hayale dair her şey…

Üniversite ve liselerde hayal dinleme seminerleri, yıllık hayal konferansı, üniversite ve lise hayal kulübü aktiviteleri, yıllık üniversite hayal festivali, kurumlar için hayal konferansları ve eğitimleri düzenleyen Dreamstalk’ta ayrıca üniversitelerde hayal dersi, hayal koçluğu, TV programı, liseler arası hayal yarışması, hayal kurma algoritması içeren yayınlar, sosyal medya iletişimi gibi faaliyetler de söz konusu.

Sosyal girişim hakkında daha fazla detay için: dreamstalk.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.