Down Sendromlu bireyler Fındıkkıran balesi ile buluştu

0

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sayesinde düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, down sendromlu bireyler Fındıkkıran balesini izleme şansını yakaladılar.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından hayata geçirilen proje ile down sendromlu bireyler ve onların refakatçileri, Çaykovksi’nin müziği Fındıkkıran balesini izlediler. Down sendromlu bireylerle sanatı buluşturan İstanbul Devlet Opera ve Balesi yetkilileri bu gibi birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek istediklerini belirttiler.

Sanatın toplumun farklı kesimlerine ulaşmasını hedefleyen bu proje hakkında düşüncelerini belirten, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan “Bizim sosyal sorumluluk anlayışımız artık biliniyor. Bu kapsamda kurumlardan da talepler geliyor. Bugün burada hem Down Sendromu Derneği üyeleri hem onların refakatçileri hem de seyircilerimiz var. Bir çatı altında sanatı beraber izleyecekler.” ifadelerinde bulundu.

Sanatı herkese ulaştırmayı hedefliyoruz

Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde down sendromlu bireyler ve refakatçileriyle buluşan Fındıkkıran balesi izleyenlerden tam not aldı. Gösteri öncesinde konuşan Down Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı Fulya Ekmen, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin hayata geçirdiği bu sosyal sorumluluk projesi sebebiyle Suat Arıkan’a bir plaket sundu.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu‘nun da katıldığı bu etkinlikte, Down sendromlu bir çocuk arkadaşlarını da temsil ederek tüm herkese teşekkür ettiğini belirtti.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan hayata geçirdikleri bu proje kapsamında sadece Down sendromlu bireylere değil, çocuklara hastalara, hapishanedeki kişilere de ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.