Deniz Yıldızı Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması’na son başvuru tarihi 16 Ekim 2017

0

Sosyal girişim odaklı Deniz Yıldızı Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması’na son katılım tarihi 16 Ekim 2017. Yarışmanın öne çıkan yanı ise lise öğrencilerine mentorluk da dahil olmak üzere teşvik edici imkanlar sunması.

Deniz Yıldızı Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması, son dönemin gençlere yönelik dikkat çeken yarışmalarından biri. Lise öğrencilerinin katılabildiği yarışmada, günlük hayatta karşılaşılan bir soruna çözüm getirilmesi bekleniyor. Öğrencilerin 3 veya 4 kişilik takımlar halinde katıldığı yarışmanın son başvuru tarihi 16 Ekim 2017.

Sosyal sorumluluk bilincinin oluşturulmasının hedeflendiği yarışma, öğrenciler için ilgi çekici imkanları da beraberinde getiriyor. Kesişen Yollar Derneği tarafından düzenlenen yarışmada 2018 – 2019 döneminde Kariyer Koçum programına katılma hakkı, bağış şeklindeki nakit ödüller, hediye çekleri, 10 Aralık’ta Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe katılım öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Kayıt, tekliflerin jüri tarafından belirlenmesi ve eleme aşamasından sonra mentorlar tarafından belirlenen projelerin geliştirilmesi aşaması da lise çağındaki öğrenciler için apayrı bir deneyim anlamı taşıyor.

Gelişme raporlarının teslimi, pilot uygulama gerçekleştirilmesi, ikinci gelişme raporu teslimleri ve en son olarak da proje sunumlarıyla yarışma süreci tamamlanıyor.

Deniz Yıldızı Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması’nın ödülleri ise söyle;

  • İlk 3 takıma sürpriz gezi
  • Kariyer Koçum programına katılım
  • 1., 2., 3. takımların adına seçecekleri derneklere sırasıyla 400 TL, 300 TL ve 200 TL bağış yapılması
  • 1., 2., 3. takımların her üyesine sırasıyla 350 TL, 300 TL ve 250 TL değerinde kendileri seçecekleri ve kişisel gelişimlerinde kullanabilecekleri hediye çeki (eğitim kazananların istediği alanda, hobilerini geliştirmeye yönelik olabilir).

Eğitim boyunca oluşabilecek masraflar Kesişen Yollar Derneği tarafından karşılanacağı da belirtiliyor.

Daha fazla bilgi için denizyildizi@cpaths.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.