Atiker Konyaspor’dan otizmli bireylere yönelik sosyal sorumluluk projesi

0

Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçın hasılatının Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’na bağışlanacağını açıklandı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor, Fenerbahçe ile kendi sahasında 16 Eylül Pazar akşamı oynayacağı maçın tribün hasılatının Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı‘na (SOBE) bağışlanacağını duyurdu.

Konya Büyükşehir Stadı’ndaki müsabaka, hem önemli bir kaynak aktarımı yaratırken hem de otizme dair farkındalığın artırılmasına katkı sağlayacak.

Kamuoyunda dikkat çeken sosyal sorumluluk adımına taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Konyalı futbol severlerin yanı sıra Fenerbahçeli taraftarlar için 84,5 TL’den satışa çıkan 2 bin adet biletin kısa süre içerisinde tükendiği kaydedildi.

Öte yandan sosyal sorumluluk projesine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’tan da destek geldi. Başkan Koç’ın maç öncesinde Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek otizmli çocuklara desteğin önemi hakkında açıklamada bulunacağı bildirildi.

Türkiye’de otizmli bireylere yönelik sosyal sorumluluk projelerindeki artış dikkat çekiyor. Bu anlamlı konuda atılan her adımın büyük önem taşıdığı bir gerçek. Farkındalığın artmasına katkı sağlayan Atiker Konyaspor,benzer projeler için diğer spor kulüplerine ilham veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.