Ashoka, Türkiye’de 25 sosyal girişimciyi aktif olarak destekliyor

0

Küresel bir STK olan Ashoka’nın Türkiye ülke direktörü Zeynep Meydanoğlu, çalışmalarıyla ilgili çeşitli bilgiler paylaştı.

Ashoka Türkiye, ülkemizde hız kazanan sosyal girişimcilik kavramını derinlemesine işleyen önemli bir sivil toplum kuruluşu. Sosyal girişimcilik için uygun bir zemin sunan Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren platformun ülke direktörü Zeynep Meydanoğlu, dikkat çekici bilgiler paylaştı.

Ashoka’nın 90 ülkede çalışmalar yürüttüğüne değinen Meydanoğlu, toplamda 3 bin 800 sosyal girişimcinin desteklendiğini belirtti. Türkiye’de destekledikleri sosyal girişimci sayısının 25 olduğunu aktardı.

Ashoka Türkiye’nin dikkat çekici programları arasındaki “Hızlan Fark Yarat: Üniversiteli Sosyal Girişimciler için Yol Haritası”, etkinin gelişimi adına önemli bir adım maiyetinde. Sosyal girişimciliğin henüz üniversitedeyken aşılanması esasına dayalı program, inovatif çözümlerin ortaya çıkarılmasını hedefliyor.

Fark Yaratan Sınıflar adlı bir diğer programda ise toplumsal sorunlara çözüm üreten bireylerin sayısının artmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Fark Yaratan Yatırımlar programı, kâr odaklı olmayan desteklerle toplumsal farkındalığın gelişimini odak alıyor.

  • Ashoka Türkiye ve İmece Platformu iş birliğinde hazırlanan Türkiye Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’ni incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.