Algo Dijital eğitimi Van’ın Muradiye ilçesinde gerçekleşti

0

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Google.org işbirliğiyle düzenlenen Algo Dijital eğitim seminerleri Van’ın Muradiye ilçesinde de verildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Google.org işbirliğiyle gerçekleştirilen Algo Dijital sayesinde, çocuklar dijital dünyayı öğrenirken, kodlamanın temeli olan algoritmayı da deneyimleme şansı yakalayacaklar. Çocuklarda algoritmik düşünme yapısını ve sorun çözme becerisini geliştirmeyi amaçlayan Algo Dijital platformu ile çocuklar gelişen teknolojiyi yakından takip edebilecekler.

TEGV Muradiye Öğrenim Birimi’nde gerçekleşen Algo Dijital eğitim seminelerine katılım gösteren çocuklar, eğlenerek kodlama becerilerini de geliştirdiler. Dünya standartlarında çocuklara dijital okuryazarlığı, blok temelli kodlamayı ve algoritmik düşünceyi öğretmeyi amaçlayan eğitim seminerleri gönüllü eğitimler tarafından, ücretsiz olarak gerçekleşti. Programa katılan 131 çocuk Algo Dijital platformu ile algoritmik düşünce yapısını yaşlarına uygun bir şekilde ve eğlenerek öğrenme şansını yakaladılar.

Algo Dijital ile çocuklar öğrenirken eğlenecek!

I-AM Istanbul tarafından tasarlanmış olan Algo Dijital platformu çocukların gelişimini sağlamasının yanı sıra onları eğlendirerek, daha başarılı adımlar atmalarına destek olacak. Öğrencilere kodlama bilgisini küçük yaşta öğreterek onları geleceğe hazırladıklarını belirten TEGV Muradiye Birim Sorumlusu Buket Müjde, “TEGV Muradiye Öğrenim Birimi olarak şu an ‘Algo Dijital’ etkinliğini 15 grup şeklinde, 131 çocuğa uygulamaktayız. ‘Algo Dijital’ eğitim seminerleri sayesinde çocuklar kod yazmayı ve kodlamayı öğreniyorlar. Projeyle birlikte ilk defa ‘Algo Dijital’ ile tanışan Muradiyeli çocuklarımız çok mutlu oldular. Muradiye Öğrenim Birimi olarak okullarla işbirliği ile bu etkinliği olabildiğince daha fazla çocuğa ulaştırmayı hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.