AÇEV’den “Baba Eğitim Destek Programı”

0

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları işbirliğinde “Baba Destek Eğitim Projesi” gerçekleşti.

AÇEV, “Baba fırsat verir, çocuk hayatı keşfeder” sloganı kapsamında, çocuklar ve babalarının birçok konuda eğitim göreceği bir program hazırladı. “Baba Eğitim Destek Programı” kapsamında, çocuk gelişiminde babanın önemi üzerinde durularak babalara, aile içindeki rolleri ve önemini anlatan eğitimler verildi.

Çocukların kişilik ve duygusal gelişiminin bir parçası olan ailedeki baba figürünün üzerinde duran “Baba Destek Eğitim Projesi”nin ilk etabı, 10 hafta sürdü. Bu sürecin bitmesi ardından ikinci etapta anne ve babaların beraber katılacağı bir eğitim süreci gerçekleşti. Toplam 12 haftalıktan oluşan bu eğitimde oturumlar, grup tartışması, küçük grup çalışmaları, oyunlar, hikayeler ve örnek olay çalışmaları gibi birçok etkinlik düzenlendi.

“Baba Eğitim Destek Programı”na 198 baba katıldı

AÇEV‘in çocukların gelişiminde babanın aile içindeki rolleri ve öneminin anlatıldığı eğitime 198 baba katıldı. Eğitimlerin bitmesi ardından da çocuklar babalarına sertifikalarını takdim etti.

Sertifika töreninde, gerçekleştirilen eğitimin çocuklar üzerindeki etkisi hakkında konuşan Genel Sekreter Gökçe, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak karla mücadeleden sosyal projelere kadar her alanda çok değişik işler yapıyoruz. İzelman Anaokullarında eğitim gören çocuklarımız ise bizim gözbebeğimiz. Onların sağlıklı, eğitimli, başarılı, Atatürk ve ilkelerine bağlı bireyler olarak yetişmesi için elimizden gelenin en iyisin yapmaya çalışıyoruz” dedi. Çocuğa ilişkin sorunlar olduğu zaman ilk önce akla annelerin geldiğini hatırlatan Dr. Gökçe, “Hepimiz ana kuzusuyuz. Ama tabii ki babalara düşen sorumluluk da çok önemli.. Çocuklarıyla daha iyi iletişim adına emek sarf eden babalarımızı alkışlıyorum” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.