7 yaşından itibaren sosyal girişimci yetiştiren platform: Minorpreneurs

0

Minorpreneurs, 7-17 yaş arası herkese sosyal girimcilik eğitimi veren, dikkat çekici bir genç nesil bilinçlendirme platformu.

Girişimciler, sıklıkla ‘deneme-yanılma’ yöntemiyle başarıya ulaştıklarından söz eder. Minorpreneurs, girişimciliğin deneme-yanılma süreçleri dışında da öğrenilebileceğine inanan bir eğitim platformu. Öne çıkan özelliği ise erken yaşlarda girişimcilikle tanışan bireylerin önemli başarılar elde ettiği bulgusundan hareketle, çocuk ve gençlere odaklı bir yapı sunması. Girişimciliğin kişiselleştirilmiş, güncel bir yapıda sunumunu hedefleyen eğitim kurumunda öne çıkan bir diğer unsur da sosyal girişimciliğe verilen önem.

7-9 yaş, 10-13 yaş ve 14-17 yaş olmak üzere üç farklı eğitim modelinin uygulandığı Minorpreneurs’taki süreçlerde oyunlar, farkındalık yaratıcı bilgiler, uygulamalı çalışmalar, vb. söz konusu.

Öte yandan eğitimini tamamlayan çocukların önemli projelere imza attığı belirtiliyor. Bunlar arasında Alzheimer hastalarının kaybolmamasını sağlayan giyilebilir cihaz geliştiren Lookater, 18 yaş altı için sosyal sorumluluk bilinci kazandırmayı hedefleyen Mozaik Gençlik Platformu, Mateusz Mach’in kurduğu dünyanın ilk işaret dili mesajlaşma uygulaması Five App dikkat çekiyor.

Sosyal girişimciler için yeni modeller geliştiren eğitim platformu, genç bir nesil için bu alanda farkındalığın artırılması, gelecekte önemli iyilik odaklarının ortaya çıkması için çalışmalarını İstanbul Maslak’ta sürdürüyor.
Daha fazla bilgi için: www.minorpreneurs.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.