13 yaşındaki Türk’ten ABD’deki evsizler için dernek

0

ABD’de yaşayan 13 yaşındaki Türk genci Kenan Pala, kurduğu yardımlaşma derneğiyle ülkedeki evsizlere el uzatıyor.

Kış aylarında evsizlerin yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmaya yönelik çok sayıda adım var. Belediyelerin sağladığı imkanlar bu noktada öne çıkıyor. Ancak konunun her zaman için yüksek seviyedeki farkındalığı zorunlu kıldığı da yadsınamaz bir gerçek. Bu insanlar yardıma muhtaç ve onlara uzatılan her el değerli, dünyanın her yerinde…

ABD’de yaşayan 13 yaşındaki Türk genci Kenan Pala, evsizlere yardım etmek Kids4 Community adlı bir dernek kurdu; bu sayede ülkede hem evsizlere yönelik farkındalığın artmasına katkı sağladı, hem de yardıma muhtaç insanların elinden tutulmasına katkı sağladı.

13 yaşındaki genç yardım severin kurduğu dernek, yürüttüğü çalışmalar sayesinde evsizlere önemli ölçülerde yardım sağlıyor. 2017’de 8 binden fazla yardım paketini evsizlere ulaştıran dernek, bu sayede muhtaç insanların yiyecek içecek, sabun, şampuan gibi temel gıda ve temizlik malzemelerine erişimine imkan tanıdı. Ayrıca San Diego’da 3 binden fazla öğle yemeği evsizlere ulaştırıldı ve 500’den fazla ailenin kıyafet ihtiyaçları karşılandı.

Yaşadığı eyalette “Kenan Pala Günü” ilan edildi

Pala, ABD’de en önemli gönüllü gençleri arasından görülüyor, çalışmalarından dolayı Olimpiyat Şampiyonu yüzücü Michael Phelps’ten ödül almıştı, ayrıca California eyaletinde 23 Ocak ‘Kenan Pala Günü‘ ilan edilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.