24 Mart’ta ışıklar, bir saatliğine kapanıyor

1

Küresel iklim değişikliği ve bunun biyolojik çeşitliliğe olumsuz etkilerine dikkat çeken için her yıl düzenlenen Dünya Saati adlı etkinlik, bu yıl 24 Mart’ta gerçekleştirilecek.

WWF (World Wildlife Fund – Dünya Doğayı Koruma Vakfı)-Türkiye tarafından her yıl düzenlenen Dünya Saati adlı etkinlik, bu sene 24 Mart’ta gerçekleştiriliyor. Dünya Saati kapsamında iklim değişikliği vurgusu öne çıkarken, duyarlı kişi ve şirketlerden bir saatliğine ışıklarını kapatmaları bekleniyor.

WWF-Türkiye’nin büyük önem verdiği Dünya Saati’nde katılımcıların farkındalıkları sayesinde tehdit altındaki biyolojik çeşitliliğe vurgu sağlanması hedefleniyor.

24 Mart 2018 Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşesek olan etkinliğe dahil olmak da son derece basit. Bunun için dunyasaati.org’a girip kayıt yapılması yeterli oluyor. Bunun ardından Dünya Saati’ne katılımın sosyal medya üzerinden paylaşımının farkındalığın daha da artmasına etki edeceği aşikar.

Ne yapılacak?

24 Mart tarihinde 20.30-21.30 arasında şirket, ev veya bulunulan güvenlik harici binanın tüm ışıklarının kapalı tutulması ise biyolojik çeşitliliğin her geçen gün yok oluşuna karşı bir tepki hareketi olarak öne çıkacak.

WWF nedir?

Dünya Doğayı Koruma Vakfı, doğanın zarar görmesini durdurmayı ve verilen zararları onarmayı amaçlayan uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.