Sahipleri ofise dönen evcil hayvanlar ayrılık kaygısı çekiyor

Sahipleri ofise dönen evcil hayvanlar ayrılık kaygısı çekiyor

Evcil hayvan mağazaları, sahiplerinin ofislere dönmesiyle yalnız kalan evcil hayvanları rahatlatmak için rahatlatıcı yağlar ve özel anti-anksiyete yelekleri gibi ürünlerin satışına yer vermeye başladı.

Karantina sırasında evden çalışan sahipleri tarafından aylardır ekstra sevgiye boğulan hayvanların, ayrılık kaygısı ile mücadele etmek için üreticiler tarafından bir dizi ürün geliştirildi. Özel tasarlanmış yelekler, yataklar ve sakinleştirici yağlar, dostlarımızı sakinleştirmek adına üretilen bir dizi ürün olarak mağazalarda yer alıyor.

Sakinleştirici uçucu yağlar içeren stres giderici difüzörler satan Pet Remedy şirketine göre, pandemi boyunca meydana gelen değişiklikler evcil hayvanların davranışlarında da belirgin farklılıklara yol açtı.

Hayvan koruma dernekleri, dört ayaklı dostlarımızın sahiplerinden uzaklaşmasının stresli olabileceğine dikkat çekiyor.

Dostlarımızdan uzun süre uzak kalırsak, bizler de ayrılık stresine maruz kalabiliriz ve bu durumu onlara yansıtarak, hayvanlar üzerinde artan bir endişe potansiyeli oluşturabileceği belirtiliyor.

İngiltere’de yapılan anketlere göre, yetişkinlerin yaklaşık yüzde 26’sının köpek ve yüzde 24’ünün kedi sahibi olduğu biliniyor. Bu rakamlar ışığında konunun önemine dikkat çeken İngiliz Hayvan Koruma Derneği (RSPCA), evcil hayvan sahiplerinin ofise geri dönmeden önce küçük dostlarını rahatlatacak ve kaygılarını azaltmaya yardımcı olacak planlamalara önem vermelerini tavsiye ediyor.

Kaynak:

https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/pets-suffering-separation-anxiety-given-25177193?utm_campaign=578622_Covid-19+news+report+-+11%2F10%2F21&utm_medium=Email&utm_source=UK_Media_Dotmailer&dm_i=61YZ%2CCEGU%2CZI0HZ%2C1HUTQ%2C1

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar