Kuruşlarla birçok hayat kurtaracak bir girişim

Kuruşlarla birçok hayat kurtaracak bir girişim

Sosyal bir FinTech girişimi olan Yuvarla, topladığı kuruşlarla STK’lara maddi kaynak sağlıyor . Bu sayede Yuvarla, birçok çocuk, hayvan, doğa ve yardıma ihtiyacı olan herkes için yeni bir umut kaynağı oluyor.

2014 yılında Emre Danacı ve Erdi Yarabasmaz’ın ortaklığıyla kurulan Yuvarla, kurumların destekleri ile bugünlere kadar geldi. Mobilden ve internet sitesinden ulaşılabilen Yuvarla, yapılan alışverişler sonrası oluşan küsuratlı miktarı, kişinin seçmiş olduğu STK’ya bağış olarak gönderebilmesini sağlayan sosyal bir girişim.

Çocukluktan beri yakın arkadaş olan iki girişimci, 2012’de çalıştıkları işleri bırakarak bu girişimin ilk tohumlarını ekmeye başlamışlar. İlk başta STK’lara bağış yapılabilecek bilgi yarışması oyun yazılımları geliştirmişler. Fakat oyun reklam gelirlerinin çok düşük olması nedeniyle iki girişimci bu fikirden vazgeçmişler. Oyun uygulamasının alan adını almak için girdikleri sitede ise, alışverişlerini tamamlarken çıkan sayfada ödenecek miktarın küsuratlı kısmının yuvarlanarak bağış yapılacağı uyarısını alan bu iki girişimci, Yuvarla’yı bugüne getiren ilk fikri o an bulmuşlar.

Yuvarla kurucuları bu girişim öncülüğünde bağış yapmanın ne kadar da önemli olduğunu vurguluyorlar. Yuvarla kurucuları amacın “yüksek miktarlarda bağışlardan ziyade, az miktara sahip fakat farklı kişilerden gelen bağışlar” olduğunu belirtiyorlar.

SosyalUp Röportaj: Emre Danacı – Yuvarla Kurucu Ortağı

Girişime destek artıyor

Kişi ve kurumların yaptıkları bağışlardan hiçbir maddi kazanç sağlamayan girişim, sponsor markalar aracılığıyla varlığını devam ettiriyor. Boyner Grubu’nun iş birliğiyle piyasa atılan Yuvarla, Biletix, gittigidiyor ve birçok markayla da anlaşması bulunmakta.

İlk sponsor desteğini BKM’den alan girişim, firmanın büyümesi ve yeni fikirler ile daha fazla insana ulaşabilmelerini bu sponsor destekleriyle yapabileceklerini dile getiriyorlar.

Ağustos ayında İş Bankası ile yaptıkları anlaşma ile Yuvarla mobil uygulama ve Yuvarla.com internet sitesinde tanımlı iş bankası bireysel kredi ve banka kartlarıyla yapılan her alışverişin küsuratlı kısımlarının yuvarlanarak STK’lara bağışlanabilmesi için ilk adım atıldı.

Basın da ilgi gösteriyor

Ekim ayı itibariyle Forbes ve Capital Digital ekinde Yuvarla kurucuları ve şirketin hikayesi ile detaylı röportajlar bulunuyor. Ayrıca Yuvarla bu güne kadar pek çok farklı gazete ve yayın organında da kendisine yer bularak adından bahsettirmeyi başardı.

Forbes Ekim 2017 Sayısı – Yuvarla Haberi ilk sayfa, tamamı için dergiyi satın alabilirsiniz.

Capital Ekim 2017 Sayısı – Yuvarla Haberi ilk sayfa, tamamı için dergiyi satın alabilirsiniz.

2 yorumlar

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

2 Yorumlar

En Son Makaleler

Videolar