Yurt öğrencilerinden ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi

0

Kırşehir’de Kredi ve Yurtlar Kurumu ve üniversite kız yurdu öğrencilerinin katılımıyla, ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmeyi amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleşti.

Kırşehir KYK Saliha Sultan Kız Öğrenci Yurdu Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi, birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Gönüllülük esaslı bir proje olsa da yurt kalan 330 öğrencinin katılmasıyla gerçekleşen proje sayesinde, ihtiyaç sahiplerine verilmek için birçok yardım kolisi toplandı.

Yurt görevlileri ve öğrencileri sayesinde hayata geçirilen proje, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi için yapılan araştırmalar ile başladı. Belirlenen ihtiyaç sahiplerini, yurt öğrencileri içinden seçilen 5 temsilci öğrenci ziyaretlerini gerçekleştirdi. Araştırmalar sonucunda belirlenen 3 aile temsilci öğrenciler tarafından ziyaret edilerek, toplanan yardım kolilerin teslimi gerçekleşti.

Yurt öğrencileri projede bulunmaktan çok memnun

Yurt genelinde öğrenci ve görevlilerin katılımıyla gerçekleşen projede bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten yurt öğrencilerinden Buket Bayraktar, “Bu projeyi yurt müdürümüzden duydum. Temelinde yardımlaşma ve dayanışma olan bir proje olduğu için destek olmak istedim. İnsanların mutlu olduğunu görmek, beni iyi hissettiriyor. Onun için de sosyal sorumluluk projelerine elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Birçok ailenin ihtiyaçları giderilirken bir yandan da, topluma fayda sağlamak amacıyla yola çıkan bu projeye öğrencilerin katılımları yoğundu. Yurt tarafından geçen aylarda da gerçekleşen bir sosyal sorumluluk projesi sayesinde Kırşehir’e bağlı Yukarı Homurlu Köyü İlköğretim Okulu‘ndaki 12 öğrencinin kışlık kıyafet ihtiyacı da karşılanmıştı.

Yurt öğrencileri bu ve bunun gibi projelerde bulunmaktan keyif aldıklarını belirtirken Yurt Müdür Vekili Ümüş Özdemir ise bu ve bunun gibi sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye devam edeceğini de bildirdi.

‘Eller çok olunca yük hafifleşir’ sloganıyla yola çıkan bu proje birçok insana ulaşmayı başarmış bir proje. İhtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları kolilerle o kişilerin mutluluğuna ortak olmayı başarmış Kırşehir KYK Saliha Sultan Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri, bunun gibi birçok projenin hayata geçirilmesi için bizlere iyi bir örnek oldular. Umarız ki bu gibi sosyal sorumluluk projeleri gün geçtikçe artmaya devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.