Yılın sosyal girişim projesine akademik destek

0

Altınbaş Üniversitesi’nden bir grup akademisyen, imece tarafından yılın sosyal sorumluluk projesi seçilen Baby Akademi’ye destek sağlayacak.

imece platformu tarafından 2018’in sosyal sorumluluk projesi seçilerek dikkatleri üzerine çeken Baby Akademi, çocuklara yönelik olarak geliştirilen ve kişiye özel gelişim desteği sunan bir mobil uygulama.

0-5 yaş arası dönemdeki çocuklar için hazırlanan uygulama; toplumsal rol modeller ve cinsiyet eşitliği hakkında bilgilendirici içerikler ile çeşitli oyunlar ekseninde öne çıkarken gelişimini çok boyutlu bir şekilde sürdürüyor.

Bu kapsamda Altınbaş Üniversitesi’nden bir grup akademisyenin Baby Akademi uygulaması için danışmanlık yapacağı duyuruldu.

Alper Tüfekçi, Ayfer Tüfekçi ve Semra Morgil tarafından tasarlanan proje, üniversite bünyesinde kurulacak danışma kurulu tarafından gerek içerik tarafında danışmanlık, gerekse seminer ve çalıştaylarda konu edilerek desteklenecek. Ayrıca oyun ve sunulan içeriklerin uygunluğu konusunda çalışmalar gerçekleştirilecek.

Çocukların gelişiminde büyük önem taşıyan okul öncesi dönemde, basit temellerle bilgilendirmeler sağlayan uygulama, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in ‘kadın ve kız çocuklarının güçlenmesi’ hedefine yönelik katkı sağlayan sosyal sorumluluk projelerinden biri durumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.