Yeşilay ve Turkcell’den bağımlılığa karşı güç birliği

0

Yeşilay ve mobil operatör şirketi Turkcell; alkol, tütün gibi konu başlıklarında bağımlılığa karşı koruma, önleme, bilinçlendirme çalışmaları yapmak üzere protokol anlaşması imzaladı.

Yeşilay ve Turkcell, bağımlılıkla mücadelede birlikte hareket edecek. Bu kapsamda gerçekleştirilen protokol anlaşması, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça tarafından imzalandı.

Anlaşmayla ilgili görüşlerini paylaşan Yeşilay Genel Başkanı Öztürk, “Bağımlılık toplumsal bir mesele. Özellikle çocuk ve gençlerimizin korunması onları bağımlılık tehlikesinden uzak tutmak için önemli bir adım. Bu protokolle amacımız bu alanda daha fazla farkındalık oluşturacak kampanya ve projeleri birlikte yürütmek olacak” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Akça, “Teknolojimizle genç nesillerin hayatlarına dokunarak, onları tehlikelerden nasıl koruyacağımıza ve bağımlılıklara karşı gençlerimizi, ülkemizi ileri taşıyacak fikirler geliştirmeye motive edeceğiz” diye konuştu.

Anlaşma kapsamındaki ilk çalışmanın, Türkiye genelindeki okullara yönelik olarak bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışması için olacağı ve Turkcell’in yarışmaya çeşitli konularda destek sağlayacağı kaydedildi.

Öğrencilerin bağımlılık konularındaki duyarlılığın artırılması, yeteneklerinin teşviki ve başarılı çalışmaların ödüllendirilmesinin esas alındığı yarışmanın başvuruları 25 Aralık’ta başlamıştı. Yarışmada öğrencilerden afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında projeler bekleniyor. Yarışmada büyük ödül 5 bin TL olarak açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.