Sosyal girişimcilik kulüplerinin sayısı artıyor

0

Öğrencilere yönelik sosyal girişimcilik kulüplerinin sayısı, yurdun dört bir yanında artarken, birbirinden ilginç çalışma ve projeler kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor…

Geçtiğimiz günlerde Yozgat’ta çocukların kurmuş olduğu ‘sosyal girişimcilik kulübü’, ilginç bir çalışmaya imza atarak ülke gündeminde yer buldu. Öğrenciler, Belediye çalışanları ile birlikte okul önlerine 3D yaya geçitleri yaptılar.

Burada aslında küçük bir ilüzyonu hayata geçirdiler, boyalarla yola çizilen şekillerle yolda tümsek varmış gibi görünüyor, böylelikle sürücülerin yavaşlaması sağlanıyor.

Hayata geçirilen proje ile farkındalık artarken çocuklar için adeta bir tür ek güvenlik katmanı söz konusu oluyor.

Proje, Türkiye’nin dört bir yanında, sayıları her geçen gün artan sosyal girişimcilik kulüplerinin önemine de işaret ediyor.

İnovatif fikirlerin gündeme geldiği bu öğrenci kulüplerinde, ayrıca sokak hayvanlarının beslenmesi, ihtiyaçlarının karşılanması, çevre temizliği gibi sosyal etki bağlamında önem taşıyan konularda yürütülen çalışmaların sayısı da artmaya devam ediyor.

Sosyal girişimciliğin küçük yaşlarda sınırlı imkanlarla hayatı daha ‘iyi hale’ getirmeye yönelik gücü gösterilirken, bu kapsamdaki kulüplerde geleceğin etkin sosyal girişimcileri yetişiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.