Pembe Baret Projesi’ne Türkiye’nin En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Farkındalık Ödülü

0

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) mühendislik yükseköğretim programlarında okuyan öğrenciler ve akademisyenlerin de katılımıyla gerçekleşen Pembe Baret sosyal sorumluluk projesi, Türkiye’nin En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Farkındalık Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri tarafından 8 Mart 2016’da tarihine hayata geçirilen, “10 Bin 150 Pembe Baret’” isimli proje, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı bir törende ödüllendirildi.

SDÜ İnşaat Topluluğu tarafından başlatılan proje, “yükseköğretim programlarında kadın öğrenci ve akademisyen varlığını yükseltmek”, “inşaat sektöründe kadın istihdamını artırmak” amaçlarıyla 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü’nde hayata geçirildi. “Pembe Baret” başlığı altında hayata geçirilen bu proje ile 2016 yılında düzenlenen İnşaat Zirvesi’nde 150 pembe baret dağıtılmasında rol oynamıştı.

2017 yılında ise, YDA Group ana sponsorluğunda 10 bin adet “Pembe Baret”, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde TBMM’deki 58 kadın parlementere gönderildi. Bunun dışında birçok üniversitenin Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi’nde görev yapan 477 kadın akademisyene de dağıtılan Pembe Baretler, toplumun geniş çevrelerine ulaşmayı başarmıştı.

İnşaat sektöründeki kadın istihdamını attırmak amacıyla hayata geçirilen Pembe Baret Sosyal Sorumluluk Projesi, Gayrimenkul Sektörü Prestij Ödülleri’ne de aday olarak gösterildi.

Türkiye’de 4. kez düzenlenen Sign of the City Awards (SotCA) Ödülleri’ne de katılan Pembe Baret Sosyal Sorumluluk Projesi, 5 ana kategoride 24 alt başlıkta bulunan 156 proje ile  yarıştı. Pembe Baret Sosyal Sorumluluk Projesi, 3 aşamalı değerlendirme sürecinden geçtikten sonra, “Türkiye’de 2017 Yılı En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Farkındalık Ödülü’ne” layık gösterildi.

28 Kasım Salı günü saat 20.00’de Hilton Bomonti Hotel’s’te (İstanbul) gerçekleştirilen, Sign of the City Awards (SotCA) Yarışması’nın ödül töreninde, “Türkiye’de 2017 Yılı En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Jüri Farkındalık Ödülü’nü” almaya hak kazanan SDÜ İnşaat Topluluğu Başkanı Adem Barlas konu hakkında düşüncelerini şu şekilde ifade etti;

“Projeye 8 Mart 2016’da Dünya Kadınlar Günü’nde başladık. 2017’de YDA Group ana sponsorluğunda milletvekili, akademisyen ve mühendislik ve teknoloji fakültelerinde yükseköğretim gören 8 bin 182 kadın öğrenciye eş zamanlı olarak ’10 Bin Pembe Baret’ dağıttık. İyi bir fikirdi. Fikrin sonucunu bu şekilde görmek güzel”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.