Mastercard Türkiye, MarCom Awards’tan iki ödül ile ayrıldı

Mastercard Türkiye, MarCom Awards’tan iki ödül ile ayrıldı

Mastercard, Türkiye’de kadınların finansal okuryazarlık oranını artırmak amacıyla başlattığı Evin Hesap Uzmanı Kadın projesi ile MarCom Awards’tan iki ödül aldı.

Mastercard, Evin Hesap Uzmanı Kadın projesi ile Association of Marketing Communications Professionals (AMCP – Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği) tarafından ABD’de düzenlenen MarCom Ödülleri kapsamında Dijital Medya kategorisinde Eğitim, Stratejik İletişim kategorisinde ise Kurumsal Sosyal Sorumluluk başlıklarında iki platin ödüle layık görüldü.

Evin Hesap Uzmanı Kadın projesi nedir ?

Mastercard’ın MarCom Ödülleri kapsamında iki Platin Ödül kazandığı Evin Hesap Uzmanı Kadın projesi ile Türkiye’de kadınların finansal okuryazarlık oranını artırarak kadının güçlenmesini sağlamayı hedefliyor. Finansal Okuryazarlık Derneği (FODER) iş birliği ile yürütülen Evin Hesap Uzmanı Kadın projesi ile 2015 yılından bu yana yüz yüze eğitimler ile 5 bin kadına ulaşılırken, sosyal medya ve internet üzerinden de eğitici çalışmalar gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çeşitli iş birlikleri gerçekleştiriliyor.

Merkezi ABD’nin Dallas kentinde bulunan ve Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği – AMCP tarafından 2004 yılından bu yana düzenlenen, dünyanın en geniş katılımlı yaratıcılık yarışması olarak nitelenen MarCom Ödülleri, iletişim ve pazarlama alanında mükemmelliği ödüllendirirken, sektör profesyonellerinin yaratıcılık, yoğun çalışma ve büyüklüğünü de değerlendiriyor.

 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar