Kaliforniya’da kapsamlı bir sosyal girişimcilik atölyesi düzenlenecek

0

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek olan 3 gün süreli sosyal girişimcilik atölyeleri, dünyanın her yerinden katılımcılarını ağırlayacak.

Santa Clara Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Catholic Charities of Santa Clara County tarafından organize edilen etkinlik, ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını olumlu yönde etkileyen 40 kadar sosyal girişimi bir araya getirecek.

Üç gün süreceği belirtilen ücretsiz atölyelerde stratejik düşünme, iş planları, büyüme ve uzun vadeli finansal sürdürülebilirlik üzerinde durulacak. Ayrıca, katılımcılar Silikon Vadisi danışmanlarının da yer alacağı network etkinliklerine dahil olabilecekler.

Organizasyona katılım için aranan şartlar ise son derece şeffaf. Kar amacı gütmeyen, güden ya da hibrit girişimler bekleniyor, asıl gereklilik ise hassas, düşük gelirli veya yetersiz hizmet gören popülasyonları etkileyen çözümlere odaklı olunması şeklinde özetleniyor.

Etkinlik sonrasında seçilecek 20 sosyal girişime, 6 ay süreli olarak iş modelleri ve stratejilerini geliştirmelerine yönelik ‘online’ destek sağlayacak da belirtilenler arasında.

Özellikle küresel özelliği ve Silikon Vadisi’nden isimlerin yer alacak olması etkinliği dikkat çekici hale getiriyor.
Daha fazla ayrıntı için: https://www.scu-social-entrepreneurship.org/bayareaboost/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.