İyiliğin izindeki Nurten Akkuş, Küresel Öğretmen Ödülü’nde finale kaldı

0

Sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Anaokulu öğretmeni olan Nurten Akkuş, Microsoft’un kurucusu Bill Gates tarafından açıklanan Küresel Öğretmen Ödülü’nün son 10 listesinde yer aldı.

Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından verilen Küresel Öğretmen Ödülü’ne giden yolda son 10 ismin, Bill Gates tarafından açıklandığı ve haberin devamında izleyebileceğiniz videoda gurur veren bir anı birlikte yaşadık. Samsun’da anaokulu öğretmenliği yapan Nurten Akkuş, bu çok değerli listede yer aldı.

Yılın En İyi Öğretmeni’nin açıklanacağı 18 Mart tarihine hızla yaklaşılırken, ödülün güçlü adayı Akkuş, ‘Baba Bana Masal Anlat’ ve ‘Oyuncak Kumbarası’ sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Konuyla ilgili görüşü alınan Akkuş, ‘’18 Mart’ta Dubai’de düzenlenecek forumda bu yıl ödülü kazanan eğitimci açıklanacak. İlk 50’de yer almanın ardında ilk 10’a kalarak, o sahnede Türk bayrağının dalgalanacak olması gurur verici. Bunu başaran ilk Türk öğretmen olduğum için çok mutlu ve gururluyum.’’ dedi.

Baba Bana Masal Anlat’ projesinde babalar ve çocuklar arasında masal köprüsü kuran öğretmen, “Oyuncak Kumbarası” projesinde ise gönüllü yardımlar ile 1.500 oyuncak toplamış ve köy okullarına dağıtımını sağlamıştı.

Son 10 aday arasında Türkiye’nin dışında Güney Afrika, Kolombiya, Filipinler, ABD, Belçika, Brezilya, Avustralya, İngiltere ve Norveç’ten öğretmenler yer alıyor.

Onursal başkanlığını ABD eski başkanlarından Bill Cilinton’ın yaptığı İngiliz Varkey Gems Vakfı’nın vereceği ödül, Dubai’de düzenlenecek ‘Küresel Eğitim ve Beceriler Forumu’nda sahibini bulacak. Anaokulu öğretmeni Akkuş, ödülü kazanması halinde 1 milyon dolarlık para ödülü de kazanacak. Ödülü kazanması halinde ne yapacağını basına açıklayan Akkuş, “Her kuruşunu yeniden eğitime yatıracağım ben, kafamda sayısız proje var şimdiden.” İfadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.