‘Hayata Smaç’ projesi ile öğrenciler spor ile buluşturuldu

0

Aydın’ın Buharkent ilçesinde hayata geçirilen ‘Hayata Smaç’ projesi  kapsamında gençlerler spor ile buluşuyor.

Buharkent Kaymakamlığı, Buharkent Belediyesi ve Zorlu Grubu işbirliğinde başlatılan ‘Hayata Smaç’ projesi ile 4 yılda birçok çocuğa ulaşılarak, çocukları ve gençleri topluma kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Dezavantajlı gençleri ve çocukları sporla tanıştırarak onları topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Hayata Smaç’ projesi bu yıl da 120 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Buharkent Kapalı Spor Salonu‘nda gerçekleşen tören ile projeye katılan çocuk ve gençlere birçok spor malzemesi hediye edildi. Yeni forma ve pek çok spor malzemesine kavuşan çocuk ve gençlerin katılım gösterdiği törende konuşma yapan Buharkent Kaymakamı Cafer Kaymakçı, “Birleşmiş Milletlerden de ödül kazanan projemizin devamlılığını sağlamak istiyoruz. 2015 yılı ekim ayında 50 öğrenciyle başlayan proje, dördüncü yılında 375 öğrenciye ulaştı. Buharkent İlçesindeki çocuk ve gençlerin zararlı ortam ve alışkanlıklardan uzak kalarak, spor ve kültürel etkinliklerle özgüven kazanmalarına ve sağlıklı bir şekilde toplumsal hayatta yer edinmelerine katkı sağlamayı amaçlayan projeye katılan öğrencilere önceki yıllarda olduğu gibi eşofman, forma, ayakkabı ve çanta gibi spor malzemeleri dağıtıldı. Emeği geçen ve destek veren başta proje mimarımız eski Kaymakamlarımızdan Cemil Öztürk’e şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

‘Hayata Smaç’ projesi 2018’de 120 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor

Ülkenin ekonomik kalkınmasına destek olmanın yanı sıra, gençleri ve çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak adına yapılan etkinliklerle de sosyal bir bilinç oluşturmayı başaran bu sosyal sorumluluk projesi, 2014-2015 öğretim yılında 50 erkek öğrenci ile hayata geçirildi.2015-2016 öğretim yıllarında 109 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında birçok kız ve köyde yaşayan öğrenciye de ulaşılmıştır.

Buharkent Kaymakamlığı, Buharkent Belediyesi ve Zorlu Grubu işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Hayata Smaç’ projesi ile uzman çalıştırıcılar ile kültürel geziler, maçlar, basketbol etkinlikleri ve birçok etkinlik yapılmıştır. Bu sayede çocuklar bir yandan spora yönlendirilirken bir yandan da yapılan etkinlikler ile sosyalleşmeleri amaçlanıyor.

‘Hayat Smaç’ projesi, JCI Culture Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin düzenlediği 2016 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yarışmasında Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerinden ’Sağlıklı Bireyler’ ve ’Eşitsizliklerin Azaltılması’ ilkelerini karşılaması dolayısıyla 2016 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü de almaya hak kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.