Gelirinin yüzde 80’ini STK’lara aktaran girişim SensinO

0

Kısa süre önce kurulan SensinO adlı girişimde hedef, 2018 yılı içerisinde sivil toplum kuruluşlarına 2,4 milyon dolar kaynak sağlamak.

Burç Avcı, MİM Sports Marketing ortakları Metin Şen, Ömer Avşar, Murat Zorlu ve İsmail Uygur tarafından kurulan SensinO, yurtdışında Charitybuzz gibi çeşitli örnekleri olan bir girişim. İnsanların normal şartlarda parayla satın alamayacakları deneyim ve etkinliklere odaklı bir yapısıya sahip, örneğin Ali Şen ve Faruk Süren’le aynı masada akşam yemeği, Hüsnü Özyeğin’le öğlen yemeği, bir arkadaşınızla TV8’de yayınlanan yarışma programı Survivor 2018’in setine gitmek gibi alternatifler söz konusu.

Teknolojik altyapısıyla dikkat çeken SensinO’da etkinliklerde yer almayı kabul eden ünlüler, iş insanları, sporcular ve daha birçok farklı segmenten insan, gelirlerini sivil toplum örgütlerine bağışlıyorlar. Açık artırma usulüyle ilerleyen etkinliklerde kazancın yüzde 20’si SensinO’ya aktarılırken, yüzde 80’i STK’lara gönderiliyor.

Gelirlerin aktarıldığı STK’lardan bazıları ise şöyle; Çocuk Eğitim Derneği, Çağdaş Eğitim Vakfı ve Hüsnü Özyeğin Vakfı…

Yurt dışı planları var

SensinO’nun özellikle Türk dizilerinin çok sevildiği Orta Doğu ülkeleri ile Balkanlar’a açılma planının olduğu belirtiliyor. 2018’de 3 milyon TL gelirin hedeflendiği ilginç girişim, bu şekilde STK’lara 2 milyon 400 bin TL kaynak yaratılmasını planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.