Gaziantep’te dezavantajlı vatandaşlara istihdam sağlayan proje

0
Buckwheat pancakes with berry fruit and honey on wooden vintage table

Gaziantep’te dezavantajlı vatandaşlara istihdam imkanı sunan, rehabilitasyon ve mesleki eğitim gibi katkılarıyla dikkat çeken bir sosyal işletme hizmete açıldı.

Türkiye’nin yemekleri ve tatlılarıyla ünlü şehri Gaziantep’te dezavantajlı bireylerin istihdam edileceği bir kafe açıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı tarafından hizmete alınan kafe, ‘Glutensiz Bir Başka Kafe.’

Sağlıklı yaşam açısından önemli olan glutensiz gıda üretimini esas alan ürünlerin yer aldığı kafe, ayrıca buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tahılların içerisindeki glutene hassasiyeti bulunan Çölyak hastaları için de lezzetli seçenekler sunuyor.

Sosyal sorumluluk projesinde öne çıkan bir diğer özellik iş bulmakta zorluk çeken, çalışma imkanı kısıtlı olan zihinsel engelli kişilere de istihdam imkanı sağlıyor. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan alınan Korumalı İşyeri Statü Belgesi ve İŞKUR Hibe Programı ile destek gören proje, sosyal işletme modelinin ülkemizdeki dikkat çeken örnekleri arasında yer alıyor.

Engelli bireyler açısından sorumluluk duygusu ve özgüvenin gelişmesi anlamında öne çıkan projede mesleki eğitim, rehabilitasyon gibi etkiler de sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.