Football Manager 2018 video oyununda sosyal farkındalık hareketi

0

Football Manager 2018 oyunu İngiltere’deki gençlere yönelik akıl sağlığı projesiyle gündemde.

Türkiye’de hatrı sayılır bir kesim tarafından uzun yıllardır takip edilen futbol menejerlik oyunu Football Manager serisinin son üyesi, İngiliz Sağlık Kurumu iş birliği gerçekleştirerek ilgi çekici bir sosyal farkındalık hareketiyle gündeme geliyor.

Oyunun geliştiricisi Sports Interactive’ın İngiliz Sağlık Kurumu’yla gerçekleştridiği iş birliği kapsamında örnek teşkil edecek bir çalışmaya imza atıldı.

Akıl sağlığı konusunda farkındalığı artırmaya yönelik olarak oyunun maç simülasyonları sırasında saha kenarındaki tabelalarda NHS reklamları gösterilecek. 3D maçlarda oyun meraklıları, söz konusu reklam tabelasına tıklanarak NHS – Ulusal Sağlık Kurumu web sitesine gidebilecek.

BBC’nin haberine göre çocuk ve gençlerin akıl sağlığı konusundaki farkındalığının artırılmasını esas alan projedeki tanıtım çalışması, İngiltere’deki oyun severler tarafından Mayıs ayı ortalarına kadar görülebilecek.

İyiliği ‘teşvik eden’ video oyunu

Football Manager serisi, daha önce de benzer çalışmalarla gündeme gelmişti. Çok sayıda STK ve genel itibarıyla yardım kuruluşlarıyla iş birlikleri yapan oyunun arkasındaki teknoloji şirketi, bu noktada beğeni toplayan yeni bir adıma daha imza atmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.