“Fark Yaratan Yatırımlar” sosyal girişimciler ile buluşacak

0

Ashoka Türkiye ve TEB Özel, yenilikçi çözümleri sürdürülebilir iş modelleriyle buluşturan sosyal girişimleri tanıtacaklar.

Bugün Türkiye’nin önde gelen sosyal girişimleri, işlerini ve yarattıkları faydayı büyütmek için FarkYaratan Yatırımlar’a ihtiyaç duyuyorlar. Bu fikirler yola çıkan Ashoka Türkiye ve TEB Özel, yenilikçi çözümleri sürdürülebilir iş modelleriyle buluşturan sosyal girişimleri tanıtmak ve bu sosyal girişimlere potansiyel yatırım yapabilecek iş dünyasının isimlerini davet ettikleri bir etkinlik düzenliyor.

“Yarınlar nasıl olacak bu bize bağlı!” sloganı çerçevesinde “Yatırım, sadece bugünün parasına para katacak girişimler değil artık” diyerek ve yatırımın da sadece para ile olmadığını ve kâr odaklı olmayan desteklerin önemini vurgulayacak bu etkinlik sosyal girişimler ile bu girişimlere destek sağlayabilecek kişi ve kurumları buluşturacak.

9 Mayıs günü gerçekleşecek olan etkinlik, TEB Özel Bankacılık Direktörü Hayri Telekoğlu ve Ashoka Türkiye Temsilcisi Zeynep Meydanoğlu‘nun konuşmaları ile başlayacak. Ardından üç sosyal girişimin kurucuları neler yaptıklarını anlatacaklar. Bu girişimler;

“Daha adil, eşit ve güçlendirici bir burs pazaryeriyle eğitimde fırsat eşitliği mümkün” sloganı ile yola çıkan e-Bursum kurucusu Mesut Keskin“Tüm alışverişinizi adil ve çevre dostu üreticilerden yaparak gezegeni tüketmek yerine türetmek mümkün” diyen Good4Trust kurucusu Uygar Özesmi ve “Tedarik zincirlerini en iyi bilenlere – çalışanlara – sorarak daha güvenli, sağlıklı ve verimli kılmak mümkün” diyen Laborvoices Türkiye Operasyon Müdürü Selin Peker.

Etkinliğe katılmak için 4 Mayıs Cuma gününe kadar turkiye@ashoka.org adresine, “Sosyal UP” açıklaması ile e-posta yollayabilirsiniz. Kontenjanımız 10 katılımcıyla sınırlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.