Dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak ile tanışın

0

Sosyal sorumluluk girişimi BinYaprak, iş hayatına atılmaya hazırlanan kadınla, çalışan kadınları buluşturan bir ‘kardeşlik’ ağı. Yakından tanıyoruz…

Bazı sosyal girişimler, toplumda farkındalık yaratılması ve temel bir amaç olarak ‘faydayı’ oldukça verimli şekillerde işleyerek öne çıkıyorlar. İşte bu girişimlerden biri de BinYaprak.

BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, ‘çalışan kadının dijital kız kardeşlik ağı’ olarak kendini tanımlıyor. Hedefinde kadının istihdama katılımını artırmak var. Bunun için de kadın, erkek herkesin desteğini bekliyor.

Web platformu üzerinden insanlara dokunan sosyal girişim, ilham veren videoların izlenebildiği, haber, röportaj ve makalelerinin okunabildiği, iş hayatına dair soruların sorularak tecrübeli isimlerle sohbet imkanının olduğu; ayrıca aynı meslek, memleket ve ilgi alanına sahip kadınlarla buluşup destek alıp verilebildikleri güçlü bir ağ.

Yakında platform üzerinden iş fırsatlarının da kamuoyuna sunulması planlanıyor. Ayrıca birebir mentorluk programlarının hayata geçirilmesi de BinYaprak’taki geleceğe yönelik amaçlar arasında.

Birçok kurum ve kuruluşun desteklediği girişim, ‘Paydaş ol’ diyerek dileyen herkesi destek olmaya davet ediyor.
Daha fazla detay için binyaprak.com ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.