Bayraklı Belediyesi ve AÇEV işbirliğiyle Hayat Dolu Buluşmalar

0

Bayraklı Belediyesi AÇEV işbirliğiyle, “Hayat dolu buluşmalar” projesi kapsamında 15-35 yaş arasındaki kadınlara eğitim verildi.

Kadınlara yönelik geliştirdiği projelerle dikkat çeken Bayraklı Belediyesi, AÇEV’le birlikte önemli bir projeyi hayata geçirdi. “Hayat dolu buluşmalar” adlı İzmir’de ilk kez uygulanan projeyle 15-35 yaş arası kadınlara iki ay boyunca haftanın iki günü matematik, kadın ve çocuk hakları gibi dersler veriliyor.

Daha bilinçli, etkili ve aktif olmak isteyen 15-35 yaş arası genç kızlara ve kadınlara ulaşmayı hedefleyen projeye, Bayraklı Belediyesi’nin 27 mahallede açtığı semt merkezleri ev sahipliği yapıyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda (AÇEV) 15 yıldır gönüllü öğretmenlik yapan Serpil Giray, “Kadınlar bir araya geliyor. 17 buluşma yapacağız. 2 ay haftanın 2 günü pazartesi ve çarşamba günleri 3 saat bir arada olacağız. Fakat biz burada sadece ders işlemiyoruz. Bir kadının neye ihtiyacı var tüm konuları işlemeye çalışılıyoruz. Kursların asıl amacı; kadının daha da güçlenmesi, varlığını hissettirmesi. AÇEV Bu projeyi İzmir’de ilk defa yapıyor. Kurs sonunda katılımcılara sertifikalarını vererek eğitimimizi tamamlayacağız. Öğrenecek çok şey var” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise “Kadınlarımızın sosyal hayatta daha fazla ve etkin yer alabilmeleri için projeler üretiyoruz. Şimdi de AÇEV’le güzel bir işbirliğimiz oldu. Kursa katılanların hepsi memnun. Toplumumuzda kadınlarımızın hak ettiği yere ulaşana kadar mücadelemiz devam edecek. Bayraklı’da kadının adı var” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.