Başka Bir Yaşam Diliyorum Derneği’nden sosyal girişimcilik projesi

0

Gönüllülük esasıyla sürdürülen projeden elde edilen gelirle, sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşamasına katkı sağlanıyor.

Sokak hayvanları için Türkiye’de uygulanan projelerin sayısı her geçen gün artıyor. Her ne kadar sayıları henüz yeterli olmasa da bu alanda yürütülen çalışmalar geleceğe umutla yaklaşılmasını sağlıyor.

Bu kapsamda, Başka Bir Yaşam Diliyorum Derneği ile tasarımcılar tarafından yürütülen ve uzun yıllardır devam eden bir sosyal girişim projesi, sokak hayvanlarına yönelik sağladığı faydayla dikkat çekiyor.

Proje, ünlü tasarımcıların hazırladıkları t-shirt, defter, bez çanta gibi ürünlerin satışı ve elde edilen gelirin sokak hayvanlarına yönelik ihtiyaçların giderilmesi, yaşam şartlarının iyileştirilmesi odağında…

Bu yıl bez çantaların tasarımını gerçekleştiren isimler arasında illüstratörler Deniz Dayıoğlu, Hülya Özdemir; yaratıcı yönetmenler Hüseyin Sandık, Kıvanç Talu; yazar Kemal Hamamcıoğlu, sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Fatih Sinan Şimşek bulunuyor…

Gönüllülük esasıyla sürdürülen projeden elde edilen gelir; sokak hayvanlarının şartlarının daha iyi hale getirilmesi, yuvalandırma, sağlık sorunlarının giderilmesi gibi amaçlarla iyiliğe dönüşüyor.

Detaylı bilgi için: http://www.baskabirhayatdiliyorum.org/index.php/bagislarinizi-karsiliksiz-birakmiyoruz/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.