Android Akademi’nin kazanan ekipleri San Francisco’daydı

0

Android Akademi’de seçilen üç uygulamanın tüm ekibi, girişim ekosistemi gezisinde bulunulması kapsamında ABD’nin teknoloji ve girişimcilik eksenindeki en önemli şehirlerinden San Francisco’daydı…

Toplumsal sorunlara inovatif çözümler üretilmesi amacıyla düzenlenen Android Akademi programında 120 başvuru arasından seçilen 3 girişim, tüm ekibiyle birlikte ABD’nin teknoloji başkenti San Francisco’ya gitti.

Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı öncülüğünde, BTK, General Mobile ve THY desteğiyle düzenlenen Android Akademi’nin kazananları girişimcilik ekosistemi gezisiyle deneyimlerini pekiştirdiler. Ayrıca sürekli mentorluk desteği alma hakkı elde eden girişimciler, bu sayede geleceğin önde gelen girişimcileri arasında yer almaya adaylar.

Kazanan girişimler şöyle sıralanıyor;

Car4Future, elektrikli araç kullanıcıları için geliştirilen uygulama, en yakındaki şarj istasyonlarını gösteriyor. Gelecekte yollarda daha sık görülmesi beklenen elektrikli araçlar ve en önemli gereklilikleri olan şarj istasyonlarını bir araya getiriyor özetle.

Vatandaşı belediyeyle buluşturan sosyal girişim: ÇözümKent

ÇözümKent ise şehir sakinlerinin çevrelerindeki sorunları belediyelere bildirebilmesine imkan tanıyan kamu odaklı bir uygulama. Sorunlara dair fotoğraf ve videolar yüklenerek belediyelere ulaştırılıyor.

Son olarak Sensgreen uygulaması, geri bildirimlerle iş yerlerindeki iklimlendirme sistemlerinde tasarruf ve verimlilik olanağı sağlıyor. İlk etapta ofisler, daha sonra okul, hastane gibi daha geniş alanlar hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.