Akçalı Boya ile okulların duvarları gönüllü olarak boyanıyor

0

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Akçalı Boya, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile köy okullarını boyuyor.

Akçalı Şirketler Topluluğu tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ile, köy okulları gönüllü olarak boyanıyor. Projenin ilk ayağı olan Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Hakkaniye Ortaokulu, gönüllü ustalar tarafından boyanırken, firmadan gelen firma yetkilileri ile öğrenciler de çeşitli etkinlikler yaptılar.

Akçalı Boya aracılığıyla düzenlen bu etkinlikte, çocuklara çeşitli hediyeler verilirken, boya ustalarına da iş güvenliği ile alakalı seminerler verildi. Okullarının boyanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten bir öğrenci, “İstanbul’dan bizim okulumuzu boyamaya geldiler. Bize çeşitli hediyeler verdiler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

Akçalı Boya’dan “Tertemiz bir gelecek için tertemiz okullar” projesi

Gönüllü olarak okulun duvarlarını boyayan boya firması Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su Akın Akçalı, “Hakkaniye Ortaokulu’ndan bir talep geldi. Biz de yıllardır boyacı seminerleri veriyorduk. Bunları genelde otellerde yapıyorduk. Aklımıza değişik bir fikir geldi. Bu boyama işini gönüllü ustalarımızla beraber paylaşalım. Bir sosyal sorumluluk projesi yapalım dedik. ‘Tertemiz bir gelecek için tertemiz okullar’ adlı bir proje oluşturduk. Bu projenin ilk ayağı olarak Hakkaniye Ortaokulu’nu seçtik. Bugün burada gönüllü ustalarımız ile beraber okulu boyayacağız. Bu projeyi tüm Türkiye’de gerçekleştirmek istiyoruz. Her sene en az iki ilde okul boyamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

‘Tertemiz bir gelecek için tertemiz okullar’ sloganıyla hareket geçerek okul duvarlarının boyanmasında görev alan gönüllü ustalar ve Akçalı Boya firması, öğrenci velileri tarafından da desteklendi.

Akçalı Boya firması yetkililerinden oluşan 30 kişilik bir grup ve gönüllü boyacıların katılımıyla gerçekleşen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilere hediyelerin dağıtılması ve gönüllü ustalar tarafından boya işinin bitirilmesiyle etkinlik sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.