Ustamdan.com ile zanaatkarlar değer kazanacak

Ustamdan.com ile zanaatkarlar değer kazanacak

Anadolu’da unutulmaya yüz tutan yerel, yöresel ve kültürel değerlerini nesilden nesile aktarmayı amaçlayan Ustamdan.com sosyal girişimi ile, zanaatkarların ürünleri değer kazanacak.

Ustamdan.com Gökçe Gülüder ve Müge Ulusoy‘un ortaklığıyla oluşturulan sosyal bir platform. Anadolu’da unutulmaya yüz tutmuş, değeri yeterince bilinmeyen kültürel, tarihsel ürünleri topluma tanıtabilmek amacıyla kurulan bir girişim. Gezdikleri yerlerden edindikleri ürünleri bu e-ticaret sitesinden satışını sağlarken, ürünleri yapan zanaatkar ustaları da bu sitede tanıtıyorlar.

Tanıştıkları ustalar ve zanaatlarını, bloglarında yayımlayarak, onların hikayelerini geniş topluluklara ulaştıran girişim, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden, unutulmaya yüz tutmakta olan ürünlerin de satışını gerçekleştiriyor.

Ustamdan.com Hikayesi

Anadolu’ya, köy okulları projesi için giden ve yolları orada kesişen bu iki sosyal girişimci sayesinde, yüzyıllardır o topraklarda gelişen ve günümüze kadar gelebilen kültürel miras, bu sosyal girişimle geniş çevreler tarafından ulaşılabilir hale gelecek.

Bloglarında ustalara ve zanaatlara yer veren girişim, ustalara ek gelir kaynağı olmanın yanı sıra, ürün pazarının genişlemesine, ekonominin güçlenmesine ve yeni istihdam alanlarının da oluşabilmesine imkan sağladı.

Girişimlerini global anlamda büyüterek daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlayan sosyal girişim, ustaların ve emeklerini de bu oranda büyütmeyi hedefliyor.

Girişim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve değerli ustalara destek olmak istiyorsanız Ustamdan.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar