Türkiye’ye kraliyet ailesinden destek

Türkiye’ye kraliyet ailesinden destek

Düşes Meghan Markle ve Prens Harry, Belgin Aksoy’un 2012 yılında yaratıp Türkiye’den dünyaya yaydığı Global Wellness Day’e destek oldu.

Geçtiğimiz günlerde Prens Harry ve Düşes Meghan, @sussexroyal hesabı üzerinden takipçilerine dünyanın her yerinden desteklemek için ilham veren kişileri ve organizasyonları aradıklarını duyurmuştu. 6 Ağustos’ta ise desteklemek üzere seçtikleri 15 organizasyonu yine hesaplarından paylaştılar. Türkiye’de başlayıp dünyaya yayılarak her yıl haziran ayının ikinci cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day de desteklenen 15 kuruluştan biri oldu.

Global Wellness Day, yedi kıtada ve 150 ülkede, 5 binden fazla noktada kutlanıyor. Global Wellness Day daha iyi bir yaşam için bir saat yürüyüş yapın, daha fazla su için, plastik şişe kullanmayın, doğal gıdalarla beslenin, iyilik yapın, sevdiklerinizle aile yemeği yiyin ve saat 22:00’de uyuyun olmak üzere yedi adımlık bir manifesto öneriyor. Proje; bireyleri hedeflemenin dışında, tüm dünya ülkelerini, vatandaşlarının refahını sağlayacak gerekli uygulamaları hayata geçirerek, onları egzersiz, sağlıklı beslenme ve spiritüel öğretiler ışığında kendilerini yeniden keşfetme sürecine yönlendiriyor.  Projeyi destekleyenler arasında Amerikalı televizyoncu Opray Winfrey, Doktor Mehmet Öz gibi pek çok isim de yer alıyor.

Destek verilenlerin listesi şöyle:

1. Rafiki Mwema – Kenya

2. Beyond Blue – Australia

3. Art Of Hope – Syrian refugees

4. Lion guardians – Africa

5. Love The Oceans – Mozambique

6. Global Wellness Day – Turkey HQ

7. Earth Day Network – US HQ

8. Tiny Tickers – UK

9. Plan UK – UK

10. Pawsitive – US

11. Children Intl – US HQ with outreach

12. Free Wheelchair Mission – US HQ with outreach

13. Beescause – Canada HQ

14. Waves For Change – South Africa

15. Blink Now – Nepal

Selin Babacan
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar