Sosyal girişimciler için Google Ads [Kısa ve anlaşılır]

Sosyal girişimciler için Google Ads [Kısa ve anlaşılır]

Genel itibarıyla kolay ve basit olan Google Ads, doğru ve profesyonel kullanımınızla beraber sosyal girişiminizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Sosyal girişimciler için eski adıyla Google Adw, yeni adıyla Google Ads’in önemi büyük. Bu kanal üzerinden Google reklamı veren birçok platform mevcut. Genel itibarıyla kolay ve basit olan Google reklamları, arama sonuçlarında reklam olarak çıkılmasına olanak tanıyor. Bu servis sayesinde doğru kullanımla birlikte, girişim için daha fazla bilinirlik ve iyi hedeflemeyle daha çok kişiye erişimin son derece düşük bütçelerle sağlanabildiği görülüyor.

  • Google Ads nedir
    Dijital dünya için büyük önem taşıyan bir internet reklamcılığı programıdır.

Bir Google Ads hesabına sahip olunmasının ardından ıklama başına maliyet (TBM) ve gösterim başına maliyet (GBM) temelinde çalışır. E-mail adresiyle bir hesap yaratılır. Kurulum safhasının ardından reklam vermeye hazırsınız.

Bu aşamada belirlenmesi gereken bütçeler, hedefleme ve zamanlamalar vardır; ayrılan bütçe, reklamınız GBM veya TBM şeklinde azalacaktır. Hedefleme reklamın kimlerin karşısına çıkmasını istediğinizle ilgilidir.

  • Sosyal girişimler için Google Ads kullanımında tavsiyemiz ilk etapta düşük bütçelerle başlanılması, sonuç analizi ve devamında artırım yoluna gidilmesi şeklindedir.

Karmaşadan uzak ve açık bir program olan Google Ads, doğru ve profesyonel kullanımınızla beraber sosyal girişiminizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar