“Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile çocuklara beslenme eğitimi

“Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile çocuklara beslenme eğitimi

Bayburt Valiliği tarafından hayata geçirilen “Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekiliyor. Proje ile hem organik hem de bilinçli beslenmenin, erken yaşlardan itibaren öğrenilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Genç nesilleri, sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirme amacı güden “Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile genç bireylerin sağlıklı nesillere dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Hayata geçirilen “Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi ile 6 bin öğrenciye sağlıklı ve dengeli beslenme hakkında eğitimler vereceklerini söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, ‘Çocuklarımıza verdiğimiz bu eğitim neticesinde çeşitli faaliyet ve ödüllerle bu eğitimlerimizi pekiştirmeye çalışacağız. Projemizin finalinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla ‘Çocuk Tarım Kampı‘ dediğimiz uygulama kapsamında işletme ve çiftlikleri ziyaret edeceğiz. Bu çalışmalarımıza gösterdiği ilgi ve verdiği desteklerden dolayı Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum’ ifadelerinde bulundu.

“Organik Üret Sağlıklı Tüket” etkinliğinde çocuklar için beslenme eğitimleri

“Organik Üret, Sağlıklı Tüket” projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte, çocuklara gıda tüketiminden gıda güvenliğine, bilinçli beslenmeden gıda hijyeni ve israf konularına kadar birçok konuda da eğitimler verildi. Etkinlik, organik şeker fasulye tohumu ve süt dağıtılmasının ardından sona erdi.

Proje kapsamında bulunan “Çocuk Tarım Kampı” uygulaması ile çocuklar, işletme ve çiftlikleri gezerek sebze ve meyveler hakkında daha detaylı bilgiler edinebilecek. Daha bilinçli nesiller için hayata geçirilen bu proje etkinliğine Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin Karabulut, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Serkan Yılmaz katıldı.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar