Anadolu Efes Spor Kulübü’ne Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülü

Anadolu Efes Spor Kulübü’ne Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülü

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün sosyal sorumluluk projesi olan “Bir Kitap da Sen Getir” kampanyası, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak seçildi.

N90 Sport ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Yılın Spor Ödülleri 2017‘de Anadolu Efes Spor KulübüYılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü almaya hak kazandı. Anadolu Efes Spor Kulübü adına ödülü ise Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı teslim aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde düzenlenen ödül törenine, birçok sporcu, yönetici, hakem ve medya mensubu katılım gösterdi.

Anadolu Efes Kulübü’nün hayata geçirdiği “Bir Kitap da Sen Getir” kampanyası 3 yıl boyunca devam ederek on bine yakın kitap toplanmasını sağlamıştır. Efes taraftarları, bilet yerine kitap getirerek ücretsiz olarak karşılaşmayı izlerken doğu bölgesindeki çocuklara kitap gönderilmesine de büyük katkı sağlamışlardır.

Anadolu Efes Spor Kulübü ile çocuklar kitaplarla buluştu

Son olarak Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki Gaziantep Basketbol karşılaşmasında biriken binlerce kitap, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın desteğiyle Ağrı, Antalya, Bitlis, Çorum, Erzincan, Kocaeli, Kütahya, Tunceli ve Van’daki öğrencilere ulaştırılmıştır.

Anadolu Efes Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen bu proje ile ilköğretim seviyesindeki çocuklara kitap yardımı yapılarak, okulların kitap ihtiyacının karşılanması amaçlanmıştır. Taraftarların maça getirdikleri kitapların karalanmamış, boyanmamış ve yıpranmış durumda olmasına dikkat edilmiştir.

2017 yılı içerisinde bu proje kapsamında 4 binden fazla kitap toplanmış ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki okullara gönderilmiştir. Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı aracılığıyla Ağrı – Yukarı Tavla Köyü İlkokulu, Antalya – Küçükköy Şehit Adem Yörük Ortaokulu, Bitlis – Hıdırşah İlkokulu, Çorum – Yavruturna Ortaokulu, Erzincan – Yalınca Ortaokulu, Kocaeli – Nenehatun İlkokulu, Kütahya – Şehitler Ortaokulu, Tunceli – Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Van – Galatasaray İlkokulu’na kitap gönderimleri yapılmıştır.

N90 Sport ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Yılın Spor Ödülleri 2017‘de “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”  ödülünü almaya hak kazanan Anadolu Efes Spor Kulübü, projenin 2017-2018 sezonunda gerçekleşecek olan Anadolu Efes – Tofaş karşılaşmasında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar