Biryudumkitap’ın 2017 serüveni

Biryudumkitap’ın 2017 serüveni

2015 yılından bugüne kadar birçok okuyucuya ulaşarak, ülkemizdeki okuma oranına büyük katkıda bulunmayı sağlayan Biryudumkitap, ikinci yılını kutluyor.

“Dünyayı okumak kurtaracak” diyerek 250 bin aktif kullanıcıya ulaşmayı başaran BirYudumKitap, okurlarının günde ortalama 4.5 dakika kitap okumasını sağlıyor. Bu yıl içinde BirYudumKitap aracılığıyla toplam 257 kitap pasajı, 52 şiir ve 52 de edebiyat dergisi pasajı paylaşımı yapılmış.

2015 yılında kurulan BirYudumKitap sosyal girişimi, Kitap buluşmaları adı altında, Konya ve İstanbul’da etkinlikler de düzenliyor. Türkiye’deki kitaba ayrılan sürenin 1 dakika olmasına dikkat çeken kurucular, bu sayının artmasına yönelik çalışmalarının devam ettiğini bildiriyor.

2017 yılının Haziran ayında faaliyete geçen girişim, sosyal sorumluluk projesinin sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla faaliyete geçirdikleri Bir Kutu Kitap girişimi, henüz bir yılını doldurmamasına rağmen birçok aboneye ulaşabilmiş durumda. Girişim kurulduğundan bu yana, 6000’den fazla kutuya ve 2700’ü aşkın aboneye ulaşmayı başararak 81 ile tam 21.173 kitap gönderilmesini sağlamış. İnsanlara kitap ulaştırarak, okuma oranlarının artışında da pozitif etkiye sahip girişim, Askıda Ne Var, Anlatan Eller, Empati Derneği, Umut Olacak Çocuk, Aynebilim Aşevi gibi birçok sosyal girişimle ortak çalışmalar sergileyerek STÖ’lere de yardımlarda bulunmuş.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Bilgi Üniversitesi Genç Sosyal Girişimciler 2017 ödülünün de sahibi olan Biryudumkitap, Endonezya’da düzenlenen Ashoka CXC Network Summit’e de katılmaya hak kazanan bir sosyal girişimdir.

Daha detaylı bilgiyi infografikte bulabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar