Lenovo Bloomberg’in dünya çapındaki Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı

Lenovo Bloomberg’in dünya çapındaki Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı

Lenovo, 2019 Bloomberg Cinsiyet-Eşitliği endeksine seçilen 230 şirket arasına girerek, cinsiyet eşitliği raporlamasında kadınların eşitliği alanındaki şeffaflıkları ve kararlılıkları ile farklılaşan kurumlar arasında yer aldı.

Endekste 10 sektörden ve genel merkezleri 36 ülke ve bölgeye dağılmış şirketler bulunuyor. Toplam piyasa değeri 9 trilyon dolar olan bu şirketlerin dünya çapında, yedi milyonu kadın olmak üzere, 15 milyon çalışanı bulunuyor. Bu yıl ilk defa endekste, Arjantin, Anakara Çin, İsrail ve Güney Afrika da dahil olmak üzere, 13 farklı pazar temsil ediliyor.

Lenovo’nun endekste yer alması hakkında Lenovo Global Çeşitlilik Direktörü Seth Smiley-Humphries;“Lenovo çeşitlilik ve kapsayıcılığa çalışma kültürü ve müşteri ilişkilerinde birincil önem verir. Bu çabalarımızın tanınması, doğru yolda olduğumuzu ve herkes için daha iyi fırsatlar yaratmak üzere çalıştığımızı gösteriyor” dedi.

Lenovo geçtiğimiz günlerde ilk kez Dünya Kadınlar Forumu’nda, dünya çapında temsil ve fırsat eşitliğine verdiği önemi paylaşmak üzere hazırladığı “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” konusundaki ilk araştırma raporunu sunmuştu. Dünyada toplam 54 bin çalışanı bulunan ve 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Lenovo’da kadınlar çalışanların yüzde 35’ini oluşturuyor. Kurum içinde kadın çalışanların, şu an itibari ile, global yönetici pozisyonlarında temsil oranı yüzde 18,8. Lenovo 2020’de bu rakamın yüzde 20’ye ulaşması için çalışıyor. Bu amaca yönelik Kadın Liderlik Gelişim Programı gibi çalışmalar, potansiyel gösteren kadın çalışanların profesyonel gelişim eğitimleri ile yükselmelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar