Haftanın sosyal sorumluluk uygulaması: S.O.S Pets

Haftanın sosyal sorumluluk uygulaması: S.O.S Pets

Kar amacı gütmeyen bu ‘hayvan dostu’ uygulama, kayıp ilanı vermekten, yakın çevredeki veterinerleri görmeye kadar çok sayıda fonksiyonel özelliği bir arada sunuyor.

 ‘Haftanın sosyal sorumluluk uygulaması’ köşemizde bu haftanın konuğu, sahipsiz hayvan dostlarımızın sahiplendirilmesi, kayıp ve acil müdahale bildirimi gibi özellikler sunan S.O.S Pets uygulaması.

Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi için kamusal alanda yoğun çalışmalar yürütüldüğü biliniyor. Ayrıca bu yönde belediyelerin gerek sağlık, gerekse barınma gibi ihtiyaçları karşılama noktasındaki çalışmaları da sevgiyle takip ediliyor. S.O.S Pets ise konuyu tamamen mobil uygulama üzerinden ele alan, üstelik kapsamı son derece geniş, fonksiyonel özellikler sunan bir uygulama. Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor ve bunun ardından da;

  • Sokakteki hayvanların sahiplendirilmesi
  • Kayıp hayvanların bulunması
  • Acil müdahale gerektiren durumlarda yardım sağlanması
  • En yakın veteriner noktalarının görülmesi gibi son derece faydalı bir dizi özellik sunuyor.

S.O.S Pets, bir profil oluşturulmasının ardından saniyeler içerisinde tüm özellikleri ile kullanıma hazır halde. Konum servisleri üzerinden bulunulan noktaya yakın veterinerlerin görülebilmesi, telefon ve adreslerine erişim imkanı dikkat çekiyor. Hatta veteriner hakkında yorum yapılabiliyor, bu sayede sosyal ve diğer hayvan dostlarına yönelik etkili bir bilgilendirme alanı oluşturuluyor.

Hastalıklar adını alan bölümde, sevimli dostunuzun türüne göre karşılaşabileceği hastalıkları görebiliyorsunuz. Bu bilgilere derli toplu bir şekilde ulaşmak gayet hoş.

Kayıp ilanı vermek mümkün, bunun için fotoğraf yüklenebiliyor ve diğer ilanlara da ulaşılabiliyor.

Sokak hayvanları ve hayvan severler arasında sevgi köprüsü işlevi gören uygulama ücretsiz olarak iOS ve Android cihazlara indirilebiliyor.

2 yorumlar

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

2 Yorumlar

En Son Makaleler

Videolar