Epson, Dünya Saati’nin ilk kurumsal ortağı oldu

Epson, Dünya Saati’nin ilk kurumsal ortağı oldu

Epson, “Earth Hour” (Dünya Saati) uygulamasının ilk uluslararası kurumsal ortağı olarak açıklandı. “Işıkların kapatılması” uygulaması ile tanınan Earth Hour, doğa yok oluşu ve iklim krizi konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan küresel bir çevre hareketi olarak çalışıyor. Bu yıl 23 Mart günü dünya genelinde yerel saatle 20.30’da gerçekleşecek olan Earth Hour 2024’ün uluslararası kurumsal ortağı olarak, Epson, milyonlarca insanı harekete geçirmeyi ve gezegenin yararına enerji tasarrufu yapmayı teşvik etmeyi amaçlıyor.

Earth Hour yani ‘Dünya Saati), WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından 2007 yılında, her yıl mart ayının sonunda dünya genelindeki insanların sembolik bir eylem olarak ışıklarını bir saat kapatmasıyla kolektif desteğini göstermesi amacıyla başlatıldı. O zamandan beri, dünya genelinde 190’dan fazla ülkede ve bölgede insanların ortak evimiz için harekete geçmelerini teşvik eden dünyanın en büyük hareketlerinden biri haline geldi. 2023 yılında, Earth Hour, gezegenimiz için olumlu eylemlerin çevrim içi bir sayacı olan “Hour Bank”te 410.000 saatten fazlasını taahhüt elde etti.

Earth Hour 2024 için, Epson ve Earth Hour, insanların küresel Hour Bank’te basit enerji tasarrufu önlemleri almalarını teşvik ediyor. Epson, bu basit enerji tasarrufu önlemlerinin farkındalığını artırmak için dünya çapındaki satış şirketlerinin global ağını harekete geçiriyor ve bunlar, 26’dan fazla dilde sunuluyor. Ayrıca, 23 Mart’ta Earth Hour gününde, Epson, Singapur’da (Wisma Atria Alışveriş Merkezi) ve Japonya’da (Tokyo’daki LalaPort Toyosu) Earth Hour etkinliklerinin önemli bir ortağı konumunda.

Epson, Çevre Vizyonu 2050’de karbon negatif olmayı ve yenilenebilir olmayan yeraltı kaynaklarının kullanımını ortadan kaldırmayı taahhüt ediyor. Bu amaçlar doğrultusunda, şirket, 2023 yılının sonunda tüm Grup sitelerinde yüzde 100 yenilenebilir elektriğe geçiş programını uygulayarak bir dizi girişimde bulunuyor. Epson ayrıca, daha az elektrik tüketen ve çevresel yükü azaltan ürünler ve hizmetler sunmaya kendini adıyor.

Epson’un küresel başkanı Yasunori Ogawa, “Epson’un Earth Hour için ilk Uluslararası Kurumsal Ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana, toplumla bir arada yaşama ve doğal çevreyi koruma amacındaki faaliyetlere güçlü bir şekilde bağlıyız. Bir şirket olarak misyonumuzu yerine getirirken, herkesin harekete geçmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Yeterince çok kişi katılırsa, küçük eylemler büyük fark yaratabilir. Bu ortak hareketle, çevresel faaliyetler için anlayış ve empatiyi genişletmeyi ve mümkün olan en fazla insanın harekete geçme fırsatı bulmasını umuyoruz.”

Earth Hour International’da Kıdemli Direktör Yves Calmette, “Bu yılki Earth Hour için Epson ile yaptığımız iş birliği, işte kolektif bir yaklaşımı örnekliyor” diyor. “Birlikte kolektif eylemin gücünü serbest bırakabiliriz – ancak onu Dünya için En Büyük Saat yapmak için herkesin katılımına ihtiyacımız var. Earth Hour’ın, ortak evimiz – gezegenimiz – için bir kutlama anı olmasını istiyoruz. Earth Hour sadece sorunu kabul etmekle kalmıyor, aynı zamanda çözümleri kutluyor. Bu, umudumuzun işareti, böylece hepimiz için daha parlak, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa edebiliriz” diye ekliyor Calmette.

Epson ve Earth Hour, herkesi her gün enerji tasarrufu yapmak için basit önlemler almaya teşvik ediyor. Bize 23 Mart’ta, 20.30’da katılın ve Dünya için bir saat ayırın – enerji tasarrufu yapmak, sadece basit bir anahtarı çevirmektir!

Daha fazla bilgi için;

Earth Hour : https://www.earthhour.org/epson

Epson : https://corporate.epson/sp/earthhour/en/

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar