Eker’e “Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülü

Eker’e “Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülü

Süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası Eker, “Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde” projesi ile 17. Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü” kategorisinde 1’inci olarak “Altın Ödüle” layık görüldü.

Yaptığı sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal fayda yaratmaya odaklanan Eker, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen Stevie İş Ödülleri’nde büyük ödülün sahibi oldu. Eker’in, otizmli bireylere iş ve gelecek imkânı yaratan “Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde” projesi “Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” seçilerek Altın Ödül kazandı. Eker, 17. Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Türkiye’den Altın Ödül derecesi alan tek marka oldu.

“Stevie İş Ödülleri, ‘Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde’ projemizin uluslararası arenada ses getirmesini sağladı”

Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, 17. Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nde elde ettikleri başarı ile ilgili şunları söyledi: “Dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından biri olan Stevie İş Ödülleri’nde Altın Ödül kazanmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz. ‘Otizmli Bireyler Eker’le İş Gücünde’ projemizle şimdiye kadar pek çok saygın ödüle layık görülmüştük. Stevie İş Ödülleri, yaptığımız bu değerli projenin uluslararası arenada ses getirmesini sağladı. Projemizi, otizmli bireylerin topluma kazandırılması ve ailelerin geleceğe yönelik kaygılarının giderilmesine ön ayak olmak adına Tohum Otizm Vakfı’nın destekleriyle hayata geçirdik. Toplamsal bir değer yaratmaya çalıştığımız bu projeyle otizmli bireyler, kendi başlarına hayatlarını devam ettirebilme, düzenli gelir elde etme ve sosyal hayata karışabilme imkânına sahip oluyor. Otizmli bireylerin, gerekli şartlar sağlandığında ortaya çıkan müthiş odaklanma yetenekleri sayesinde neler başarabileceğine her gün tanıklık ediyoruz. Şu anda 8 otizmli bireyi Bursa’daki fabrikamızda iş koçlarının desteği ile istihdam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde, istihdam ettiğimiz kişi sayısını 12’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

17 yıldır dokuz ödül programı, yüzlerce farklı ödül kategorisi ve yılda 12 bin başvuru ile dünyanın en büyük ödül organizasyonlarından biri olan Uluslararası Stevie İş Ödülleri’ne bu yıl 63 farklı ülkeden 3 bin 800 farklı aday katıldı. 17. Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nin ödül töreni, pandemi nedeniyle 1 Aralık 2020 tarihinde online olarak düzenlenecek.

1 comment
Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar