Akçansa’nın Benim Mahallem projesi ile daha bilinçli çocuklar

Akçansa’nın Benim Mahallem projesi ile daha bilinçli çocuklar

Akçansa tarafından hayata geçirilen Benim Mahallem projesiyle, uzman psikologlar eşliğinde ebeveynlere, çocuk yetiştirme ve ergenlik çağındaki çocuklarla iletişim kurma eğitimleri veriliyor.

Türkiye’deki yapı malzemeleri şirketlerinden biri olan Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle “Benim Mahallem” adında bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi.

Akçansa tarafından düzenlenen Benim Mahallem projesinde, daha bilinçli, kendilerini iyi ifade edebilen, öfke kontrolüne sahip bireylerin yetiştirilmesi amaçlandı. Benim Mahallem projesi kapsamında, 6-12 yaş grubundaki çocukların ebeveynleriyle eğitimler gerçekleştirildi. Ebeveynlere, TOÇEV‘in uzman psikologları tarafından çocuk yetiştirmek ile alakalı, ergenlik çağındaki çocukların sosyal çevreleriyle nasıl iletişim kuracakları konusunda çeşitli eğitimler verildi. Bu eğitimlere ek olarak, öğretmenlere de ilk yardım konusunda eğitimler verildi.

Benim Mahallem projesi için tasarlanan Akçansa Mobil Eğitim Merkezi sayesinde, Büyükçekmece bölgesindeki birçok ilkokul dolaşıldı. Dolaşılan okullarda ücretsiz eğitimler verildi. 2016-2017 eğitim öğretim yılı süresi boyunca devam eden projede, 20 bine yakın ebeveyn ve çocuğa ulaşım sağlandı. Projenin 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki amacı ise, toplam 30 bin ebeveyn ve çocuğa ulaşabilmek.

Akçansa Benim Mahallem projesi ile ebeveynlere, çocuk yetiştirme eğitimleri

Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle gerçekleşen Benim Mahallem projesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve merkezi Cenevre olan Sürdürülebilir Kalkınma Akademisi iş birliğiyle gerçekleşen “Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri”,’nde Nitelikli Eğitim” kategorisi ödülünü almaya hak kazandı.

Akçansa şirketi tarafından, gelecek nesillerin daha bilinçli ve ifade kabiliyetleri yüksek bireyler olmaları için hayata geçirilen bu proje, Büyükçekmece‘de bulunan birçok okulun katılımıyla gerçekleşti. Gelecek hedeflerinin, daha fazla sayıda çocuk ve ebeveyne ulaşmak olduğunu belirten firma, TOÇEV eğitimlerinin haftada 3 gün olacağını belirtti.

Daha bilinçli çocukların yetişmesini amaçlayan proje, ergenlik çağındaki çocuklara ise farklı bir eğitim uygulamaktadır. Ergenlik çapındaki çocuklara, okulda, evde ve arkadaşlarıyla bir aradayken nasıl iletişim kurmaları gerektiği aktarıldı. Ebeveynlere ise; ergenlik çağı dönemindeki yaşadığı zorluklar ve ebeveynlerin hangi konularda uzman görüşü almaları gerektiği hakkında eğitimler verildi.

2015 Aralık ayından bu yana sürdürülen, mobil araç ile her hafta farklı bir okulu dolaşarak çocuklara ve ebeveynlere uzmanlar eşliğinde günde 3 seans olarak eğitimler veren bu proje, Büyükçekmece’nin ardından Çanakkale ve Ladik’te eğitimlerine devam etmeyi amaçlıyor.

Proje hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz linke tıklayarak proje sitesine ulaşabilirsiniz.

 

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar